TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дарко Грнчаров – Момчето од „земјата на лажни вести“ кое ги измами Серена, Навратилова и „Би-Би-Си“

Спортски - 14.02.2018

Македонскиот „тенисер“ Дарко Грнчаров – не постои! „Момчето од земјата на лажните вести кое успеа да ги измами Навратилова, Серена Вилијамс и Би-Би-Си. Вака новинарот на „Њујорк тајмс“ , Бен Ротенберг ја започнува својата приказна за момчето чија ...

Сител тема: Неверојатна сторија или лажна вест- како младиот Дарко од Струмица стаса во светските медиуми?

Сител - 14.02.2018

Неверојатна приказна која го обиколи светот, но заврши на ѓубриштето преполно со лажни вести и тоа не од било каде туку од земјата на лажните вести - Македонија. Тенисерот Дарко Грнчаров кој три дена пред клучниот меч во анталија доживеал мозочен ...

Македонскиот тенисер „херој“ преку ноќ стана тешка измама за која пишуваат сите светски медиуми

Спортклуб - 14.02.2018

Струмичанецот Дарко Грнчаров, младиот тенисер од Македонија кој за јавноста стана интересен откако објави дека откако се разбудил од кома, повторно заиграл тенис, е топ тема во светските медиуми.

Грнчаров заработи суспензија од два натпревари поради последниот инцидент во Гевгелија

Дерби - 14.02.2018

Во најновиот билтен на Македонската кошаркарска федерација за сениорските кошаркарски лиги, директорот на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров добил суспензија од два меча. Причината која е донесена одлуката од комесарот за натпреварување, Владо ...

Струмичанец ги насамарил Серена Вилијамс, Навратилова, Би-Би-Си и Адидас

Алфа - 13.02.2018

Струмичанецот Дарко Грнчаров е новата светска тениска контроверза откако за време на Австралија опен предизвика интерес од светската јавност за своите ставови за правата на хомосексуалците.

Како “тенисерот“ Дарко Грнчаров успеа да ги измами Серена Вилијамс, Навратилова и „Би-Би-Си“

Канал5 - 13.02.2018

Како 20 годишно момче од земјата на лажните вести успеа да ги превари Мартина Навратилова, Серена Вилијамс и „Би-Би-Си“. Со овие зборови Бен Ротенберг, американски новинар кој пишува и за „Њујорк тајмс“, ја започнува својата колумна, во која ја ...

Тенисерот што беше во кома, Дарко Грнчаров – не постои!

Репортер - 13.02.2018

Тенисерот Дарко Грнчаров, кој лани беше во кома шест месеци и кој со својата тажна животна приказна ја воодушеви дури и Серена Вилијамс – не постои. Од вчера се изгасени неговите профили на социјалните мрежи, а до неодамна речиси сите светски ...

Македонскиот тенисер што се разбудил од кома – не постои!

TopSport - 13.02.2018

Дарко Грнчаров, македонски тенисер, чија животна приказна го трогна тенискиот свет, приказна што ја воодушеви Серена Вилијамс, чии коментари и изјави многумина цитираа, а британскиот сервис Би-би-си направи интервју бидејќи се разбудил од кома и ...

Тенисерот Грнчаров тврди дека имал мозочен удар

Репортер - 13.02.2018

Дарко Грнчаров, тенисерот за кој американските медиуми први јавија дека не постои и дека е лажно име зад лажен профил , повторно го активираше фејсбук-профилот. „Која срамота е некој ненормален познат ‘новинар’ од Њујорк кој работи за најдобрите ...

Дарко Грнчаров – Момчето од „земјата на лажни вести“ кое ги измами Серена, Навратилова и „Би-Би-Си“

Таратур - 14.02.2018

Македонскиот „тенисер“ Дарко Грнчаров – не постои! „Момчето од земјата на лажните вести кое успеа да ги измами Навратилова, Серена Вилијамс и Би-Би-Си. Вака новинарот на „Њујорк тајмс“ , Бен Ротенберг ја започнува својата приказна за момчето чија ...

Сител тема: Неверојатна приказна или лажна вест - за Дарко од Струмица пишуваат и странските медиуми

Press24 - 14.02.2018

Неверојатна приказна која го обиколи светот, но заврши на ѓубриштето преполно со лажни вести и тоа не од било каде туку од земјата на лажните вести - Македонија. Деновиве по македонските медиуми, па и во странските се пишуваше за тенисерот Дарко ...

Македонскиот тенисер „херој“ преку ноќ стана тешка измама за која пишуваат сите светски медиуми

Скопје24 - 14.02.2018

Струмичанецот Дарко Грнчаров, младиот тенисер од Македонија кој за јавноста стана интересен откако објави дека откако се разбудил од кома, повторно заиграл тенис, е топ тема во светските медиуми.

Грнчаров заработи суспензија од два натпревари поради последниот инцидент во Гевгелија

Точка - 14.02.2018

Во најновиот билтен на Македонската кошаркарска федерација за сениорските кошаркарски лиги, директорот на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров добил суспензија од два меча. Причината која е донесена одлуката од комесарот за натпреварување, Владо ...

Приказната за „тенисерот“ Дарко Грнчаров (Истина)

365 - 13.02.2018

Струмичанецот Дарко Грнчаров е новата светска тениска контроверза откако за време на Австралија опен предизвика интерес од светската јавност за своите ставови за правата на хомосексуалците.

ИЗМАМА НА ВЕКОТ: Македонскиот тенисер што се разбудил од кома – не постои!

Вечер - 13.02.2018

Дарко Грнчаров, македонски тенисер, чија животна приказна го трогна тенискиот свет, приказна што ја воодушеви Серена Вилијамс, чии коментари и изјави многумина цитираа, а британскиот сервис Би-би-си направи интервју бидејќи се разбудил од кома и ...

ВИДЕО: Неверојатна сторија или лажна вест- како младиот Дарко од Струмица стаса во светските медиуми?

Курир - 15.02.2018

Неверојатна приказна која го обиколи светот, но заврши на ѓубриштето преполно со лажни вести и тоа не од било каде туку од земјата на лажните вести – Македонија. Тенисерот Дарко Грнчаров кој три дена пред клучниот меч во анталија доживеал мозочен ...

Како младиот Дарко од Струмица стаса во светските медиуми?

Пулс24 - 15.02.2018

Неверојатна приказна која го обиколи светот, но заврши на ѓубриштето преполно со лажни вести и тоа не од било каде туку од земјата на лажните вести – Македонија. Тенисерот Дарко Грнчаров кој три дена пред клучниот меч во Aнталија доживеал мозочен ...