TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е кралот на Евролигата, или кој ќе биде? (ВИДЕО)

SportMedia - 06.10.2017

Евролигашката сезона започнува, а маркетинг службата на најсилното европско натпреварување ја дочекува со сјајно одработен спот. Видео материјал во кој најголемите звезди на европската кошарка се во улога на рапери, кои „одработуваат" и една нова ...

Специјална најава за Евролигата-„Game On“: Кралот Спанулис доби одговор од Дончиќ, Мистер Датоме е подготвен за одбрана ...

Дерби - 05.10.2017

Наредната седмица започнува новата сезона во најквалитетното кошаркарско натпреварување на стариот континет Евролигата, па во пресрет на првите возбудувања закажани за 12 и 13 октомври промовирана беше новата хип-хоп песна „Game On” во која ...