TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Казни за 409 лица, не носеле маска

МКД - 22.01.2021

Во текот на изминатите 24 часа на територијата на целата држава регистрирани се 409 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, соопшти МВР. Од Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и ...

Без маски казнети 409 лица

Expres

Казни за 358 граѓани кои не носеле заштитна маска

Локално

Казнети 358 лица за неносење маска

Алсат-М

Казнети 358 лица за неносење маска

Канал5

Казнети 358 лица за неносење маска

Независен

Казнети 358 лица за неносење маска

Опсервер

Либертас iPortal Точка Алсат-М Курир 24 Вести Бизнис Вести Денешен

МВР: Казни за 409 лица за неносење маска

Слободен Печат - 22.01.2021

На територијата на Република Северна Македонија, во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирани 409 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР) .

За 24 часа во Македонија 358 казни за неносење заштитна маска

Р.С.Европа

МВР: Казни за 358 лица за неносење на заштитна маска

Слободен Печат

Казнети 358 лица за неносење на заштитна маска

Кајгана

Во Куманово казнети 96 граѓани затоа што не носеле заштитна маска

Kumanovo News - 22.01.2021

Деведесет и шест граѓани на Куманово ќе се соочат со казна од по 20 евра, затоа што на јавен простор не носеле маска. Истата казна ќе платат и 26 жители на Крива Паланка и 11 на Кратово. „Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР ...

Казнети 53 кумановци затоа што не носеле заштитна маска

Kumanovo News

96 кумановци казнети за неносење маска

Кумановски м. - 22.01.2021

Деведесет и шест лица од Куманово вчра биле казнети поради непочитување на законската обврска за задолжително носење заштитна маска. – Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (21.01/22.01.2021, по однос на Уредбата за ...

53 казни за неносење маска вчера во Куманово

Кумановски м.

409 санкции за неносење маска

24Инфо - 21.01.2021

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 409 прекршоци.

358 санкции за неносење маска

еМагазин

409 санкции за неносење маска

MakPress

409 санкции за неносење маска

ТВ21

409 санкции за неносење маска

Centar

Санкционирани 409 лица за неносење маска

iPortal

358 санкции за неносење маска

Скопје инфо

358 казни за неносење маска

Акцент - 21.01.2021

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 358прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги ...

Казнети 358 лица за неносење маска

Макфакс

Казнети 358 лица за неносење маска

Вечер

СВР Охрид: Вчера во Кичево извршени се 40 контроли на угостителски објекти

Порта - 22.01.2021

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 43 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-09, Струга-13, Кичево-21).

43 прекршоци за неносење лична заштита

OhridNews

Триесеттина казни за неносење маски

OhridNews