TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ел Монир доби дупка во главата од лактот на Ибрахимовиќ

Gol.mk - 22.07.2019

Златан Ибрахимовиќ го одбележа дербито на Лос Анџелес во МЛС Лигата. Голгетерот на Галакси постигна хет-трик и го доби директниот дуел со Карлос Вела на спротивната страна. Швеѓанецот важи за еден од најжестоките напаѓачи во лигата, а тоа на своја ...

Дефанзивецот на Лос Анџелес долови како изгледа неговото лице по жестокиот дуел со Ибра (Видео)

Дерби - 22.07.2019

Златан Ибрахимовиќ постигна перфектен хет-трик и со својата фудбалска магија го реши големото дерби меѓу Лос Анџелес Галакси и Лос Анџелес, но во завршницата од мечот, влезе и во директен клинч со противничкиот тренер.

КОГА ИБРА УДИРА: Го нокаутираше со лакот на дербито, сега мора на операција на главата

SportMedia - 22.07.2019

Златан Ибрахимовиќ постигна три гола на дербито на Лос Анџелес, имаше после натпреварот вербален дуел со Карлос Вела пред медиумите, но испрати играч на операција. При еден дуел со Мохамед Ел Монир, Ибрахимовиќ го удри со лакот, во глава, со што ...

Дефанзивецот на Лос Анџелес долови како изгледа неговото лице по жестокиот дуел со Ибра

Точка - 22.07.2019

Златан Ибрахимовиќ постигна перфектен хет-трик и со својата фудбалска магија го реши големото дерби меѓу Лос Анџелес Галакси и Лос Анџелес, но во завршницата од мечот, влезе и во директен клинч со противничкиот тренер.