TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ќе организира наградна игра за ,,Мој ДДВ‘‘ иако во опозиција го критикуваше проектот на претходната влада

Сител - 09.10.2019

Државата повторни ќе дели награди за граѓните кои си ги бараат фискалните сметки. Министерката објаснува сметките и натаму ќе се скенираат, и граѓаните на секои 3 месеци ќе добиваат назад 15% од платениот ДДВ.

Наградна игра со фискални сметки, Ангеловска: Овој проект не е копија на минатата Влада

ТВ21 - 09.10.2019

Кога СДСМ беше во опозиција беше против играта “Фискална во рака, награда без мака“, на тогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ. Но, денеска новата министерка за финансии предложи наградната игра “Мој ДДВ, мој подарок“.

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Канал5 - 09.10.2019

Владата ќе организира наградна игра ,,Мој ДДВ, моја награда”.Мерката, како што соопштија од владината прес – служба, ќе генерира дополнителни приходи за граѓаните, а ќе ја спроведува Државната лотарија.Повеќе од Дејан Трајкоски.

Нова наградна игра „Мој ддв, моја награда“

24 Вести - 09.10.2019

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“, со која се „прослави“ екс министерот за финансии Ставрески, сега со ново име „Мој ДДВ, моја награда“, како проект на новата министерка за финансии Нина Ангеловска.

Владата организира наградна игра „Мој ДДВ – моја награда“

Телма - 09.10.2019

Се организира наградна игра „Мој ДДВ , моја награда“ . Владата даде амин на овој предлог за поврат на ДДВ на министерството за финансии. За оваа мерка ќе се одвојат 30 милиони буџетски пари. Наградната игра ќе почне кон крајот на ноември .

Старо – нова фискална наградна игра – дали Ангеловска го копира Ставрески?

Алфа - 09.10.2019

„Мој ДДВ, моја награда“ наместо „Фискална во рака, награда без мака“ – власта го враќа проектот стар повеќе од половина деценија кој како опозиција жестоко го критикуваше. Сепак, Нина Ангеловска вели дека не го копира Зоран Ставрески кој прв ја ...

ФОНД ОД 31 МИЛИОН ДЕНАРИ: Наградната со фискални сметки ќе важи само за тие кои скенираат

Фактор - 09.10.2019

Награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво ќе се доделуваат во рамки на новата наградна игра која денес ја најавија од министерството за финансии. 25 ноември ќе стартува „МојДДВ Моја Награда“ а сите награди се парични за кои фондот е 31 ...

„Мој ДДВ, моја награда“ – власта го враќа проектот кој како опозиција го критикуваше

Алфа - 09.10.2019

„Фискална во рака, награда без мака“ – власта го враќа проектот стар речиси повеќе од половина деценија кој како опозиција жестоко го критикуваше. Старо – новата наградна игра ќе ја организира Државната лотарија по налог на Министерството за ...

Барајте фискални сметки – Владата најави наградна игра

Centar - 09.10.2019

Владата на вчерашната седница одлучила да се организира наградна игра “Мој ДДВ, моја награда” Оваа одлука е донесена на предлог на Министерството за финансии. Оваа мерка се смета како продолжение на досегашните активности околу проектот Мој ДДВ кој ...

Со фискални до награда-Нов проект за фискална дициплина

ММС - 09.10.2019

Владата одобри наградна игра со фискалните сметки – „Мој ДДВ, моја награда“. Целта, на владата е да се зајакне фискалната дисциплина и да се подигне свеста кај граѓаните за да бараат фискални сметки.

НОВ ПРОЕКТ НА ВЛАДАТА: Со фискални до награда

Слободен Печат - 09.10.2019

Владата одобри наградна игра со фискалните сметки – „Мој ДДВ, моја награда“. Целта, на владата е да се зајакне фискалната дисциплина и да се подигне свеста кај граѓаните за да бараат фискални сметки. Предлогот е на Министерството за финансии.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки

Република - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Преку нова наградна игра Владата ќе ги „тера“ граѓаните да бараат фискални сметки

Фактор - 09.10.2019

Се крчка нова наградна игра чија цел според надлежните ќе биде да се крева свеста на уште повисоко ниво за барање фискални сметки. Како што се соопштува наградната игра се вика „Мој ДДВ, моја награда“ а ќе ја спроведува Државната лотарија .

Ќе се организира нова наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Скопје1 - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на владата е усвоена информацијата за ...

Владата најави наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Макфакс - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за организирање наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“. Oд владината прес-служба велат дека целта на оваа мерка е понатамошно зајакнување на фискалната ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Фокус - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Сител - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

„Мој ДДВ, моја награда“ – Државата ќе организира лотарија

Кумановски м. - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на владата е усвоена информацијата за ...

Ќе се организира наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

iPortal - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Опсервер - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

24 Вести - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Фискалната дисциплина ќе се јакне и со наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Вечер - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Владата најави наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Centar - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за организирање наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“. Oд владината прес-служба велат дека целта на оваа мерка е понатамошно зајакнување на фискалната ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

4NEWS - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Влада: И наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Денешен - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

CivilMedia - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Денар - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Курир - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Владата најави наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Н.Македонија - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за организирање наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“. Oд владината прес-служба велат дека целта на оваа мерка е понатамошно зајакнување на фискалната ...

Ќе се организира наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Локално - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Владата најави наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Точка - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за организирање наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“. Oд владината прес-служба велат дека целта на оваа мерка е понатамошно зајакнување на фискалната ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Република - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

МКД - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Владата ќе организира наградна игра ,,Мој ДДВ, моја награда“

AKO - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на владата е усвоена информацијата за ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

USB - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Владата ќе организира наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

+инфо - 09.10.2019

Мерката, како што соопшти владината прес – служба, ќе генерира дополнителни приходи за граѓаните, а ќе ја спроведува Државната лотарија, како овластено трговско друштво во целосна сопственост на државата, во соработка со Министерството за финансии и ...

Државната лотарија и УЈП ќе организираат наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Академик - 09.10.2019

„На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигање на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на седница на Владата е усвоена информацијата за организирање ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Независен - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Владата и Државна лотарија ќе организираат наградна игра

Р.С.Европа - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, а за понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на владата е усвоена информацијата за ...

„Мој ДДВ, моја награда“ – со наградна игра ќе се зголемува фискалната дисциплина

еМагазин - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Министерството за финансии организира наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

MakPress - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Сител - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Наградна игра за сите кои скенираат фискални

Press24 - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Наградата со фискалните сметки ќе почне од 25 ноември

Слободен Печат - 09.10.2019

Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката „мојДДВ“ која дава резултати, изјави министерката за финансии Ангеловска. Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ” од 25 ноември ќе ...

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Вечер - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Опсервер - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Канал5 - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ" од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда". Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Кој ќе може да учествува во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“?

+инфо - 09.10.2019

Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди. Фондот е 31 милион денари и сите награди се парични. Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници ...

Ангеловска: 31 милион денари награден фонд во „МојДДВ Моја Награда“, учествуваат сите што скенираат фискални сметки

Бриф - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Либертас - 09.10.2019

– Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.