TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија пред Пинтија, двајца загинати во страотна сообраќајка

Алсат-М - 13.06.2019

Синоќа, половина час после 22:00 часот на улицата „Првомајска“, која што води кон скопската населба Драчево, се случи трагична сообраќајна несреќа во која животот го загубија две лица. Во несреќата учествувале автомобил „голф“ и „пежо“ во кои биле ...

21-годишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајката на булеварот „Борис Трајковски“

А1 On - 13.06.2019

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Несреќата, како што информира МВР, се случила околу 22 часот при судир на две возила „голф“ и „пежо“.

Претекнување и преголема брзина: Очевидци раскажуваат за кобната сообраќајка кај Пинтија

Фактор - 13.06.2019

Половина час после 22 ч. синоќа на влезот во скопската населба Драчево животот го загубија две млади лица. Очевидци раскажуваат дека едниот од сега загинатите возел со преголема брзина која била дури над 160 км/ч и претекнувал друго возило при што ...

Со 160 километри на час во смрт!?

Expres - 13.06.2019

Ташка сообраќајна несреќа се случи ноќеска пред полноќ на улицата „Првомајска“ која води кон скопско Драчево во која загинаа 20-годишниот С.Ш од село Батинци и уште едно момче на возраст од 29 години од Драчево.

Неофицијално причината за тешката сообраќајка на „Првомајска“ била брзото возење

Слободен Печат - 13.06.2019

Во несреќата животот го загуби 20-годишно момче С.Ш од село Батинци, додека другиот загинат бил на возраст од 29 години од Драчево. Синоќа во Скопје, на улицата „Првомајска“ дојде до страшна сообраќајна несреќа , во која животот го загубија две ...

Трагична сообраќајка на „Првомајска”, загинаа две момчиња

МКД - 13.06.2019

Две момчиња на возраст меѓу 20 и 30 години загинале доцна вечерва во тешката сообраќајна несреќа што се случила на улицата „Првомајска” кон Драчево. Порталот А1он јави дека по директниот судир на двете возила сообраќајот бил блокиран, а на местото ...

Две момчиња загинаа во судир на автомобили на „Првомајска“ во Скопје

24 Вести - 13.06.2019

Стравотна несреќата се случи на Првомајска кој води кон населбата Драчево. Сообраќајот е блокиран, а пристигнале и возила за брза помош, а на лице место биле и роднини на загинатите и неколку очевидци..

Скопје во тага по вечерашната трагедија: Познат идентитетот на починатите момчиња, едното е од Батинци, а другото од ...

Centar - 13.06.2019

Вечерва се случи тешка сообраќајка на Улицата Првомајска во Скопје, каде при судир меѓу две возила марка Пежо и Голф 5 загинаа две млади момчиња. Едното момче имало само 20 години. Според неофицијалните информации се работи за С.Ш. од Батинци.

Двајца загинати во тешка сообраќајна несреќа во Пинтија

Канал5 - 12.06.2019

На улицата Првмајска во скопската населба Пинтија доцна вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа. Според очевидците , во несреќата настрадале две лица на помлада возраст. Сообраќајот е во прекин , а МВР со повеќе информации ќе излезе по ...

Познат идентитетот на едниот од загинатите во сообраќајката на Првомајска

А1 On - 13.06.2019

Дваесет годишниот С.Ш од село Батинци е едно од момчињата кои настрадаа доцна вечерва во тешката сообраќајна несреќа на Првомајска . С.Ш. управувал со возило Голф 5. Две момчиња настрадаа на лице место при директен судир на возила кои претрпеле ...

Траорна слика на Првомајска по трагедијата - Роднините на загинатите се онесвестиле

Press24 - 13.06.2019

Стотици луѓе се собрани вечерва на Првомајска каде се случи страшна несреќа и загинаа две млади момчиња на лице место. Како што јавува А1.он , сообраќајот е блокиран, собрани се и роднини на загинатите, а настраданите сеуште се на местото на ...

Стотици луѓе собрани на Првомајска по страотната сообраќајка во која загинаа две лица

А1 On - 12.06.2019

Стотици луѓе се собрани на Првомајска кон населбата Драчево по страотната сообраќајна несреќа во која загинаа две лица. Сообраќајот е блокиран, собрани се роднини на загинатите, а пристигна и возило на брза помош бидејќи неколкумина од нив загубија ...

СТРАШНА ГЛЕТКА: Телата на момчињата се уште се на местото на несреќата- познат идентитетот!

Магазин - 13.06.2019

На местото на тешката несреќа се уште се наоѓаат телата на момчињата. Се чека јавен обвинител да изврши увид, за потоа да се утврди причината за несреќата. Во тешката сообраќајна несреќа која се случи вечерва на скопската улица Првомајска, загинале ...

Познат индентитетот на еден од загинатите во сообраќајката на „Првомајска“

Скопје инфо - 13.06.2019

Двесетгодишниот С.Ш. од село Батинци е едно од момчињата кои загинаа вечерва во тешката сообраќајна незгода која се случи на улицата „Првомајска“ во Пинтија. Ток управувал со возилото Голф 5.

Две момчиња загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Пинтија

Вечер - 13.06.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи доцна синоќа на улицата Првомајска во скопската населба Пинтија. Во директен судар на две возила марка „пежо“ и „голф 5“, на лице место загинаа две момчиња.

КОБНА СООБРАЌАЈКА ВЕЧЕРВА ВО ПИНТИЈА: Загинати двајца

Фактор - 12.06.2019

Две млади лица загинаа вечерва во сообраќајната незгода во скопска Пинтија. Очевидци за дел од медиумите кажале дека лицата биле почината пред да пристигне брзата помош. Немилиот настан се случил на улица Првомајска кога две возила се судриле и од ...

Страшна несреќа вечерва во Пинтија - Имало и загинати

Press24 - 12.06.2019

Тешка несреќа се случила вечерва во скопската населба Пинтија. Како што е објавено на Ѕидот на сообраќајниот срам, се работи за страшна несреќа во која спорд очевидци има и загинати. Засега нема детали, се очекуваат ...

Стотици луѓе собрани на Првомајска по страшната сообраќајка во која загинаа две момчиња

Курир - 12.06.2019

Стотици луѓе се собрани на Првомајска кон населбата Драчево по страшната сообраќајна несреќа во која загинаа две лица. Како што пишува А1он сообраќајот е блокиран, собрани се роднини на загинатите, а пристигнаlo и возило на брза помош бидејќи ...

Две лица загинаа во тешка сообраќајка на „Провомајска“

Макфакс - 12.06.2019

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица. Според информациите од терен, несртеќата се случуила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Тешка сообраќајка кај Првомајска, загинаа две млади машки лица!

Магазин - 12.06.2019

Вечерва на скопската улица „Првомајска“ се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица. Во тешката сообраќајна несреќа која се случи вечерва на скопската улица Првомајска, загинале две полмлади машки лица.

Тешка сообраќајка во Скопје, двајца млади загинаа

А1 On - 12.06.2019

Доцна вечерва се случи тешка сообраќајка помеѓу две возила на Првомајска. Две млади лица настрадаа во ...

(ВИДЕО) Двајца млади загинаа во сообраќајна несреќа на „Борис Трајковски“ кај Пинтија

Нетпрес - 12.06.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот „Борис Трајковски“ кај населбата Пинтија во скопска Кисела Вода, и според непотврдени информации животите ги загубиле две млади лица.

Детали за трагичната сообраќајка: Лицата биле починати уште пред да стигне Брзата помош

Либертас - 12.06.2019

Две млади момчиња го загубиле животот во страшната несреќа кај Пинтија, во правец кон Драчево. Неофицијално, очевидци тврдат дека лицата биле починати уште пред да дојде Брзата помош. Несреќата е во близина на салонот “Мебел Ви”.

Тешка сообраќајка на Првомајска во Скопје: Две момчиња загинаа во судир на автомобили

Денешен - 13.06.2019

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на улицата Првомајска во Скопје, во која животот го загубија две млади лица. Како што објавија повеќе медиуми, несреќата се случила на Првомајска кој води кон населбата Драчево.

Тешка сообраќајна несреќа вечерва, двајца загинати

Република - 12.06.2019

Две машки лица загинаа вечерва во тешка сообраќајна несреќа која се случила на улица „Првомајска“ во близина на „Мебел Ви“ во правец кон населбата Драчево. Според очевидци двата автомобили се искршени, а лицата починале уште пред да дојде Брзата ...

Тешка сообраќајна несреќа во скопската населба Пинтија, две млади момчиња загинаа

ТВ21 - 12.06.2019

Две лица починале на лице место по вечерашната тешка сообраќајна несреќа која се случила во скопската населба Пинтија. Според неофицијалните информации до кои дојде ТВ21 од очевидците на терен, загинати се две млади момчиња.

(Фото) Тешка сообраќајка во Пинтија, двајца загинати

24Инфо - 12.06.2019

Двајца загинаа во тешка сообраќајка што се случила вечерва во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, информира Макфакс. Во судирот учествувале два автомобила кои се целосно уништени.

Страшна несреќа го потресе Скопје: Две млади лица загинаа

Курир - 12.06.2019

Тешка сообраќајка се случи вечерва на улица Првомајска во Скопје, пренесува А1он. Според првичните инофрмации две млади лица загинаа. Детали во текот на утрешниот ...

Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и нивни роднини

Скопје1 - 13.06.2019

Роднини на починатите момчиња дојдоа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа кај Пинтија. Освен нив, таму има очевидци, но и обични граѓани. Телата на момчињата се сеуште на местото каде се случи несреќата и се чека јавен обвинител да ...

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во близина на Пинтија, има загинати

Скопје1 - 12.06.2019

Тешка сообраќајка се случи предмалку на Првомајска, во близина на Пинтија. Неофицијално учествувале две возила, а загинале две лица. Сообраќајот е блокиран. Повеќе информации ...

МВР СО ДЕТАЛИ: Познат идентитетот на двете лица кои загинаа во стравичната сообраќајка- телата на обдукција

Курир - 13.06.2019

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Несреќата, како што информира МВР, се случила околу 22 часот при судир на две возила „голф“ и „пежо“.

Две момчиња загинаа во директен судар во Пинтија

Канал5 - 13.06.2019

Две момчиња на возраст од 20 до 30 години , едниот од Батинци , другиот од Драчево загинаа во директен судар на улицата Првомајска во Пинтија. Ташка сообраќајна несреќа се случи ноќеска пред полноќ на улицата „Првомајска“ која води кон скопско ...

Трагедија на Првомајска-две лица загинаа во тешка сообраќајка

PressingTV - 13.06.2019

На улицата Првомајска во скопската населба Пинтија доцна вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа. Животот го загубија две лица. Сообраќајот е во прекин , а МВР со повеќе информации ќе излезе по завршувањето на ...

Познат идентитетот на едниот од загинатите во сообраќајката на Првомајска

Press24 - 13.06.2019

Дваесетгодишниот С.Ш од село Батинци е едно од момчињата кои настрадале вчера во тешката сообраќајна несреќа на Првомајска, дознава А1он . С.Ш. управувал со возило Голф 5. Две момчиња настрадаа на лице место при директен судир на две возила.

Познат идентитетот на починатото момче во тешката сообраќајка во Скопје

Centar - 13.06.2019

Двесетгодишниот С.Ш. од село Батинци е едно од момчињата кои загинаа вечерва во тешката сообраќајна незгода која се случи на улицата „Првомајска“ во Пинтија. Ток управувал со возилото Голф 5.

Тешка сообраќајка кај Пинтија, има загинати

+инфо - 12.06.2019

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случила во скопската населба Пинтија. Како што е објавено на Ѕидот на сообраќајниот срам, се работи за страшна несреќа во која спорд очевидци има и двајца загинати.

Стотици луѓе собрани на Првомајска по страшната сообраќајка во која загинаа две момчиња

24Инфо - 13.06.2019

Стотици луѓе собрани на Првомајска по страшната сообраќајка во која загинаа две момчиња Стотици луѓе се собрани на Првомајска кон населбата Драчево по страшната сообраќајна несреќа во која загинаа две лица.

Две млади момчиња загинаа на Првомајска - Детали за страшната несреќа

Press24 - 12.06.2019

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица. Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два ...

Трагедија на „Првомајска“: Две млади лица загинаа во страотен судар

Сител - 12.06.2019

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица, објави Макфакс. Во несреќата загинале две полмлади машки лица, кој според зборови на очевидци, биле починати и пред да пристигнат ...

Детали за ужасната сообраќајка кај Пинтија: Две млади лица починале пред да дојде Брза помош

Скопје1 - 12.06.2019

Две млади момчиња го загубиле животот во страшната несреќа кај Пинтија, во правец кон Драчево. Неофицијално, очевидци тврдат дека лицата биле починати уште пред да дојде Брзата помош. Во несреќата учествувале два автомобили, кои се скоро целосно ...

Страшна несреќа го потресе Скопје: Две млади лица загинаа

Пулс24 - 12.06.2019

Тешка сообраќајка се случи вечерва на улица Првомајска во Скопје, пренесува А1он. Според првичните инофрмации две млади лица загинаа. Детали во текот на утрешниот ...

Траорна слика на Првомајска по трагедијата- Познат идентитетот на едно од загинатите момчиња

Курир - 13.06.2019

Роднини на починатите момчиња дојдоа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа кај Пинтија. Телата на момчињата се сеуште на местото каде се случи несреќата и се чека јавен обвинител да изврши увид, за потоа да се утврди причината за ...

Тешка сообраќајка во близина на Пинтија, двајца загинати

Либертас - 12.06.2019

Тешка сообраќајка се случи предмалку на Првомајска, во близина на Пинтија. Неофицијално учествувале две возила, а во директниот судар загинале две лица. Фото: ...

Поради неприлагодена брзина загинаа 21-годишно момче и 48-годишен маж во Пинтија

24 Вести - 13.06.2019

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа синоќа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје, кај населбата Пинтија. Несреќата, како што информира МВР, се случила околу 22 часот при судир ...

Две млади момчиња загинаа на Првомајска- Детали за страшната несреќа

Курир - 12.06.2019

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица. Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два ...

Тешка сообраќајка во Скопје, загинаа две лица

Фокус - 12.06.2019

На булеварот Борис Трајковски вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица, објави Макфакс. Во несреќата загинале две помлади машки лица, кој според зборовите на очевидци, биле починати и пред да пристигнат ...

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА НА „ПРВОМАЈСКА“: Загинаа две лица

Слободен Печат - 12.06.2019

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица, пренесува Макфакс . Во несреќата загинале две полмлади машки лица, кој според зборови на очевидци, биле починати и пред да ...

Детали за страшната сообраќајка: Лицата биле починати уште пред да стигне Брзата помош

1tv - 12.06.2019

Две млади момчиња го загубиле животот во страшната несреќа кај Пинтија, во правец кон Драчево. Неофицијално, очевидци тврдат дека лицата биле починати уште пред да дојде Брзата ...

20-годишно момче загина во страотната сообракајќа кај Пинтија

iPortal - 13.06.2019

Роднини на починатите момчиња вчеравечер се собраа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа на ул. Првомајска кај Пинтија во која животот го загубија две млади момчиња. На местото каде се случи несреќата излезе јавен обвинител за да ...

Познат идентитетот на едно од загинатите момчиња во сообракајќата кај Пинтија

24Инфо - 13.06.2019

Познат идентитетот на едно од загинатите момчиња во сообракајќата кај Пинтија Роднини на починатите момчиња дојдоа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа кај Пинтија. Телата на момчињата се сеуште на местото каде се случи несреќата и ...