TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љуљ, Марк Гасол, Рики Рубио..., Скариоло ги избра патниците за СП во Кина

Gol.mk - 21.08.2019

Серџо Скариоло, селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, им се заблагодари на Диоп и Фернандез и ги одбра 12-мината со кои ќе атакува на златниот медал на Светското првенство во Кина.

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Опсервер - 21.08.2019

Серхио Скариоло ги ослободи Хаиме Фернандез и Илимане Диоп од репрезентацијата на Шпанија, со што го оформи конечниот состав кој ќе настапи на завршницата на Светското првенство 2019 година, кое ќе се игра во Кина.

Шпанија со најдобрите патува во Кина

Кајгана - 21.08.2019

Шпанскиот селектор Серхио Скариоло денес го објави списокот со 12 кошаркари кои ќе ги бранат боите на „црвената фурија“ на Мундобаскетот во Кина. Од списокот отпаднаа Хаиме Фернандес и Илиман Дјоп со што се дојде до конечната бројка од 12 играчи.

Скариоло пресече и ги одбра кошаркарите кои ќе ги носи на СП

SportMedia - 21.08.2019

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, Серхио Скариоло дефинитивно пресече и ги одреди 12-те патници за СП во Кина. На списокот не се најдоа Илимане Диоп и Хаиме Фернандез. Така, репрезентацијата на Шпанија на Мундобаскетот ќе ја ...

Шпанците со моќен тим во Кина: Гасол, Љуљ, Рубио…

Екипа - 21.08.2019

Шпанскиот селектор Серхио Скариоло го објави списокот од 12 кошаркари кои ќе ги бранат боите на „црвената фурија“ на светскиот шампионат во Кина. Кормиларот на шпанскиот национален тим од почетокот на подготовките не можеше да смета на Миротиќ, ...

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Слободен Печат - 21.08.2019

Црвената „фурија“ на Мундобаскет во Кина (31 август - 15 септември 2019) ќе игра во групата Ц со Иран, Порторико и Тунис. Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019.

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

Нетпрес - 21.08.2019

Серхио Скариоло ги ослободи Хаиме Фернандез и Илимане Диоп од репрезентацијата на Шпанија, со што го оформи конечниот состав кој ќе настапи на завршницата на Светското првенство 2019 година, кое ќе се игра во Кина.

Шпанците објавија кој ќе игра во Кина

MakPress - 21.08.2019

Серхио Скариоло ги ослободи Хаиме Фернандез и Илимане Диоп од репрезентацијата на Шпанија, со што го оформи конечниот состав кој ќе настапи на завршницата на Светското првенство 2019 година, кое ќе се игра во Кина.