TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маж со униформа на „Паркови и зеленило“ извршил напад

Макфакс - 14.09.2018

Седумдесетгодишен маж пријавил дека вчера на пладне бил нападнат од непознато лице облечено во работна униформа на Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“. Нападот се случил на улицата „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“.

Вработен во „Паркови и зеленило" претепал пензионер во Скопје

Press24 - 14.09.2018

Во 13.30 часот во Полициската станица Центар, 70-годишниот К.Б. пријавил дека истиот ден во 08.40 часот на улица „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“, физички бил нападнат од непознато лице кое било облечено во работна униформа на Јавното ...

Во Ѓорче се реконструираат старите, но се подигаат и нови паркови

Н.Македонија - 13.09.2018

Општината Ѓорче Петров ќе добие нови паркови. Со реконструкција на старите и подигање нови зелени површини ќе се збогатат околу 3.500 квадратни метри, кои ќе се наводнуваат со систем капка по капка.

Маж со униформа на „Паркови и зеленило“ извршил напад

Скопје инфо - 14.09.2018

Седумдесетгодишен маж пријавил дека вчера на пладне бил нападнат од непознато лице облечено во работна униформа на Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“. Нападот се случил на улицата „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“.

Маж физички нападнат од лице во униформа на ЈП „Паркови и зеленило“ во Жена парк

Курир - 14.09.2018

К.Б.(70) вчера пријавил дека истиот ден во 08.40 часот на улица „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“, физички бил нападнат од непознато лице, стои во полицискиот билтен. Според пријавата непознатото лице било облечено во работна униформа на ...

Маж со униформа на „Паркови и зеленило“ извршил напад

Точка - 14.09.2018

Седумдесетгодишен маж пријавил дека вчера на пладне бил нападнат од непознато лице облечено во работна униформа на Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“. Нападот се случил на улицата „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“.

Лице во униформа на „Паркови и Зеленило“ нападнало 70-годишен скопјанец

Фокус - 14.09.2018

Непознато лице кое било облечено во униформа на Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“ нападнало 70-годишен човек во текот на вчерашниот ден, пренесува МВР. „На 13.09.2018 година во 13.30 часот во Полициската станица Центар, К.Б.

Маж во униформа на ЈП „Паркови и зеленило“ нападнал старец во „Жена парк“

Република - 14.09.2018

Вчера околу 13 часот во Полициската станица Центар, К.Б. (70) пријавил дека истиот ден во 08.40 часот на улица „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“, физички бил нападнат од непознато лице кое било облечено во работна униформа на Јавното ...