TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот во Тетово одлучил Села да ги добие печатите од Алијанса за Албанците, Таравари најавува жалба

Р.С.Европа - 02.04.2024

Судот во Тетово донел одлука печатите од партијата Алијанса за Албанците да ги добие крилото на Зијадин Села. Ваквата информација ја потврдија крилото на Села, додека Арбен Таравари кој е дел од другото крило на Алијанса за Албанците Арбен Таравари ...

Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса со одлука на тетовскиот суд

Телма

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

А1 On

Села ја доби судската битка со Таравари за печатите

Независен

Села ги добил печатите од АА

Сител

Крилото на Села ги добива печатите од АА

24Инфо

ЈА ДОБИ ПРАВНАТА БИТКА: Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса за Албанците

Фактор

Телма Фокус Денешен 24 Вести Либертас Курир Нетпрес Локално

Судско решение: Села ги доби печатите на Алијанса за Албанците, а со тоа официјално ги презема уздите на партијата

Lider - 02.04.2024

Со одлука на Основниот суд во Тетово, Зијадин Села го доби официјалните печати на Алијанса за Албанците, со што се зацврсти неговата позиција како претседател на партијата. Оваа одлука следи по спор околу раководството во партијата, ...

Зијадин Села судски ги доби печатите на Алијанса за Албанците, Таравари најавува жалба

360 степени

Села за Канал 5: Адвокатот ме информираше дека ја добив правната битка со Таравари за АА

Канал5

Судот донел одлука: Села е легитимен претседател на АА – велат од страната на Села

ТВ21

Таравари ја изгуби битката за партијата, Села е впишан за нов претседател на Алијанса

Скопје инфо

Зијадин Села судски ги доби печатите на Алијанса за Албанците, Таравари најавува жалба

Пулс24

Зијадин Села судски ги доби печатите на Алијанса за Албанците, Таравари најавува жалба

365

Адвокатот на Таравари: Не знам како Судот донел одлука кога денеска немаше рочиште

ТВ21 - 02.04.2024

Абидин Абдули, адвокатот на Арбен Таравари кажа дека официјално не се известени дека Зијадин Села е претседател на Алијанса за Албанците. Претходно од крилото на Села соопштија дека Судот пресудил во нивна корист.

Адвокатот на Таравари за одлуката печатите на АА да одат кај крилото на Села: Денеска немаше рочиште

Фокус

Вреди „пикира“ и на изборните едници 3 и 4, ќе има свои кандидати

МКД - 02.04.2024

По изјавата на претседателскиот кандидат Арбен Таравари од неговото крило во Алијанса за Албанците дека ќе имаат свои кандидати за пратеници и во изборните единици 3 и 4, и од Движењето Беса, која партија е дел од коалицијата Вреди, потврдија дека ...

Коалицијата „Вреди“ најавува свои кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

А1 On

Коалицијата „Вреди“ со свои носители и кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Локално

Коалицијата „Вреди“ најавува свои кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Слободен Печат

Коалицијата „Вреди“ најавува кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Во Центар

Таравари со реакција: Не постои печат што ќе ја спречи промената

ТВ21 - 02.04.2024

Арбен Таравари од Алијанса за Албанците се јави со реакција по објавта на крилото на Зијадин Села за одлуката на Судот дека Села е легитимен претседател на Алијанса за Албанците. Таравари вели ако е вистина одлуката, ќе се жали, но не постои печат, ...

Меџити: Османи ги дели гласовите, Таравари нуди албански концепт

Локално

Таравари: Не постои печат што ќе ја спречи промената

Канал5

НЕМА ПЕЧАТ ШТО ЌЕ ЈА СПРЕЧИ ПОБЕДАТА Таравари ќе се жали на одлуката на судот

+инфо

Таравари му објави војна на Села – ниту еден печат нема да спречи промени

Слободен Печат

Таравари: АА ќе освои 5-6 пратеници, а ВРЕДИ најмалку 15

Алсат-М - 01.04.2024

Aлијанса за Албанците на состанок на Централното собрание попладнево ги финализираше листите со кандидати за пратеници. Лидерот на партијата Арбен Таравари очекува само неговата партија да освои 5 или 6 пратеници, додека коалицијата ВРЕДИ да добие ...

ТАРАВАРИ: „ВРЕДИ“ ќе освои најмалку 15 пратеници

Денешен

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Zoom - 01.04.2024

На централно собрание на Алијанса за Албанците (АА) во Тетово, крилото на Арбен Таравари ги избра кандидати за пратеници кои ќе бидат дел од заедничките листи на коалицијата „Вреди“. АА на Таравари ќе има само еден носител на изборна листа во ИЕ5, а ...

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

А1 On

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Н.Македонија

Таравари со еден носител на листа во коалицијата „Вреди“

Р.С.Европа

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари ги утврди кандидатите за пратеници, очекува 7 места во Собранието

Слободен Печат

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Во Центар

АА на Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Gostivarpress.mk

Независен Фокус MakPress Пулс24