TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новото ремек-дело на Бенкси е за бездомниците

Кајгана - 11.12.2019

Анонимниот уличен уметник Бенкси од Англија го откри неговиот нов мурал во Бирмингем, а на кој акцентот го поставува на проблемот на бездомниците во текот на зимата и празниците. Муралот осамна на ѕид на уличка во овој град.

Banksy има ново дело за кое сите зборуваат - во празничната еуфорија сте помислиле ли на бездомниците?

Fashionel - 10.12.2019

На ѕидовите на Бирмингем деновиве осамна ново артистично дело на мистериозниот уличен уметник Banksy со кое тој повторно упатува прашање на социјална тема, што стана негова препознатливост.

Новото дело на Банкси го нагласува бездомништвото

Сакам да кажам - 10.12.2019

Мистериозниот уличен уметник Банкси го откри своето ново, празнично дело во Бирмингем, со кое го потенцира проблемот на бездомништвото. Тој објави краток филм на Инстаграм, во кој е прикажан бездомникот Рајан, кого, додека лежи на клупа, го влечат ...

Од новото дело на Бенкси ќе ви влезат мушички в око

Факултети - 10.12.2019

Нова уметничка инсталација на Бенкси беше откриена во Бирмингем, Велика Британија, а е инспирирана од божиќните празници. Делото, на кое се прикажани два ирваса врзани со каиши, е нацртано на ѕид, веднаш до една клупа.

ФОТО: Нов „новогодишен“ мурал на Бански посветен на бездомниците

Либертас - 10.12.2019

Во Бирмингем, Велика Британија, пред два дена откриен беше нов мурал на Бенкси инспириран од божиќните празници. Делото, на кое се прикажани два ирваса врзани со каиши, е нацртано на ѕид, веднаш до една клупа на која често преноќуваат бездомници.

Нов мурал на Бенкси во Бирмингем посветен на бездомните лица

Радио МОФ - 10.12.2019

Викендов во Бирмингем, Велика Британија, се појави нов мурал на мистериозниот уметник Бенкси. Непосредно пред божиќните празници, Бенкси изработи мурал на кој се прикажани два ирваса врзани со каиши, веднаш до клупа на која често преноќуваат ...