TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Гоца Тржан, на ред е и Цеца да се фати за глава: Анета Молика (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.01.2018

Фолк-пејачката Анета Мицевска откако стана ексклузивец на „Гранд-продукција“ повеќе се зближи и со колегите од соседството. Па така, на еден свој настап, Анета беше во друштво на балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ , а тоа не пропушти да го овековечи ...

(ФОТО) Цеца и Анета Молика прегрнати во Белград

Репортер - 13.01.2018

Фолк- пејачкта Анета Молика, одкако стана ексклузивец српската „Гранд“ продукација, таа се почесто е во друштво со српските фолк пејачи. Неодамна таа беше во друштво со балкнаскта ѕвездата Цеца Ражњатовиќ, па се пофали и на Фејсбук за нивната дружба.

Дотерани и насмеани: Цеца и Анета Молика прегрнати како две другарки!

Сител - 12.01.2018

Во својата долгогодишна музичка кариера, фолк пејачката Анета Мицевска се покажа и докажа како еден од најдобрите вокали на македонската естрада. Тоа и донесе многу настапи и набиена агенда како во земјата, така и во странство.

Цеца дотерана во стилот на Анета Молика: Насмеани прегрнати како две другарки (ФОТО)

Република - 12.01.2018

Во својата долгогодишна музичка кариера, фолк пејачката Анета Мицевска се покажа и докажа како еден од најдобрите вокали на македонската естрада. Тоа и донесе многу настапи и набиена агенда како во земјата, така и во странство.

Фото: Средени од глава допети - Цеца и Анета Молика прегрнати како вистински другарки

Press24 - 12.01.2018

Во својата долгогодишна музичка кариера, фолк пејачката Анета Мицевска се покажа и докажа како еден од најдобрите вокали на македонската естрада. Тоа и донесе многу настапи и набиена агенда како во земјата, така и во странство.