TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ги збива редовите околу Заев

Независен - 26.11.2020

По големите реакции во јавноста по контроверзното интервју и посебно обраќањето на поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски, високите партиски и државни функционери од СДСМ се јавија со редица изјави во кои му даваат поддршка на Зоран Заев.

Обединувачка порака на СДСМ: Ставот на Заев е став на партијата, став на државата

Нова ТВ - 26.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други видни партиски функционери и членови ...

Партијата контра екс лидерот: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

OhridNews - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Се јави и Николовски: СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, а Црвенковски е историја

Република - 26.11.2020

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, вели Љупчо Николовски, генерален секретар на владејачката партија, во статусот на Фејсбук. И тој како и останатите негови сопартијци, партиското соопштение ...

СДСМ: Црвенковски e историја, македонските граѓани избраа иднина и да чекорат напред

Локално - 26.11.2020

„Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните. Дали е тоа принципиелен однос кон својата партија и кон членството на СДСМ, ќе ...

Маричиќ: Ставот на Заев е и партиски став

Frontline - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

Канал5 - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина, се наведува во партиското соопштение. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја ...

СДСМ со реакција за Црвенковски: Секој има право на свое мислење, СДСМ и граѓаните избраа иднина, а Црвенковски е ...

ТВ21 - 26.11.2020

СДСМ со реакција по повод обраќањето на екс премиерот и поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски кој рече дека ставовите на Зоран Заев не се ставови на партијата и на власта.

Зеќири: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

24Инфо - 26.11.2020

Фејсбук статус на Мухамед Зеќири Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја ...

СДСМ: Искажаните ставови на Зоран Заев се ставови на партијата, Црвенковски е историја

МКД - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните одамна избраа иднина

iPortal - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

СДСМ: Цврсто стоиме зад ставовите на Заев- не навлегуваме во личните мотиви на Црвенковски

Press24 - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

СДСМ му одговори на Црвенковски: Ставовите на премиерот се ставови на партијата

А1 On - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Вечер - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

Реакција на СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на партијата, Црвенковски е историја

Независен - 26.11.2020

Социјалдемократскиот сојуз попладнево официјално реагираше на обраќањето на поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски, велејќи дека ставовите на Зоран Заев биле ставови и на партијата.

СДСМ до Црвенковски: Ставовите на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ

+инфо - 26.11.2020

Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ставови се државни ставови и државни позиции, врз основа на довербата на граѓаните на последните избори. Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години ...

СДСМ: Не навлегуваме во личните мотиви на Бранко Црвенковски искажани во клучните моменти за државата

+инфо - 26.11.2020

Знаат граѓаните кој носи одлуки без разлика на политичката кариера, исклучиво водејќи се од интересот на целиот наш народ и татковината, се вели во соопштението на СДСМ. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години ...

СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на партијата, граѓаните избраа иднина, а Црвенковски е историја

Слободен Печат - 26.11.2020

Вицепремиерот Љупчо Николовски на Фејсбук го сподели партиското соопштение на СДСМ дека ставовите на премиерот Зоран Заев се и ставови на партијата. „Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ.

Николовски: СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, многу одамна, а Црвенковски е ...

Centar - 26.11.2020

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, вели Љупчо Николовски, генерален секретар на владејачката партија. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ставови се ...

СДСМ МУ ОДГОВОРИ НА ЦРВЕНКОВСКИ: Ти си историја! Продолжи да молчиш како и досега!

Денешен - 26.11.2020

СДСМ по изјавата на Црвенковси со која побара партијата да се огради од Заев: Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина.

Заев нема време за Црвенковски, му одговори преку Костадинов

Expres - 26.11.2020

Раководството на СДСМ го одби барањето на екс претседателот Црвенковски за партиски собир на кој ќе се расправа за позициите на Заев за Бугарија. Но Заев не го удостои Црвенковски со личен одговор туку за тоа го употреби својот најблизок човек ...

Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

Бриф - 26.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат ...

СДСМ: Ставовите на Заев, се и став на партијата, Црвенковски е историја

еМагазин - 26.11.2020

По бројните реакции од членови и поранешни функционери на СДСМ за интервјуто на премиерот Зоран Заев , се огласија и од партијата: “Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк.

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Макфакс - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Опсервер - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Бранко Црвенковски е историја!

+инфо - 26.11.2020

СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, многу одамна, а Црвенковски е историја, порача генералниот секретар на СДСМ. Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на неговиот Фејсбук профил објави дека искажаните ...

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Опсервер - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Бриф - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

Frontline - 26.11.2020

– Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Канал5 - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски е историја.

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Press24 - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Сител - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

24Инфо - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Коста Петров: Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е ...

Centar - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа, кон просперитет и кон пријателство со сите соседи, ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Црвенковски е историја

iPortal - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

ММС - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Ставовите на Заев се и на СДСМ, Црвенковски е историја

360 степени - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба со корупцијата, Љупчо Николовски, застана зад премиерот Зоран Заев и даде поддршка за неговите ставови во врска со Бугарија, додека за поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски порача дека е ...

Николовски: Бранко Црвенковски е историја

Фокус - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на неговиот фејсбук профил објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на СДСМ

AKO - 26.11.2020

Во серијата поддршка за лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посебно по јавувањето на поранешниот лидер, Бранко Црвенковски , кој побара да се оградат од изјавите на Заев, поодршка стаса и од потпретседааателот на партијата и генерален секретар на Владата, ...

Николовски: Бранко Црвенковски е историја!

Либертас - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на неговиот Фејсбук профил објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ со реакција до нивниот поранешен лидер: Ставовите на Заев се ставови на партијата, Црвенковски е историја

Акцент - 26.11.2020

По реакцијата на поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски и неговиот повик за итно свикување на ЦО со цел СДСМ да се огради од изјавите на Зоран Заев, со реакција се јавија од неговата партија.

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став

24 Вести - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

СДСМ: Не навлегуваме во личните мотиви на Бранко Црвенковски искажани во клучните моменти за државата

Либертас - 26.11.2020

Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните. Дали е тоа принципиелен однос кон својата партија и кон членството на СДСМ, ќе ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Црвенковски е историја

Кајгана - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ ,Љупчо Николовски, на неговиот Facebook статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата ...

Зекири, Спасовски, Шекеринска, Маричиќ со copy-paste статус му изразија поддршка на Заев и порачаа дека Црвенковски е ...

MakPress - 26.11.2020

- Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Шекеринска: Секој има право на свој став

Независен - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Николовски: Ставовите на Заев се и на СДСМ, Црвенковски е историја

Нова ТВ - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба со корупцијата, Љупчо Николовски, застана зад премиерот Зоран Заев и даде поддршка за неговите ставови во врска со Бугарија, додека за поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски порача дека е ...

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Сител - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Опсервер - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.