TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интервју Зоран Калеников: Со Twingo Cup го „размрдавме“ македонскиот автоспорт

24auto - 25.06.2021

Кога се роди идејата за Twingo Cup најважно ни беше да бидат сите рамноправни. Сите возила се кај нас, ние ги чуваме, ги транспортираме до патеките, ги враќаме назад, ги сервисираме и се грижиме комплетно за сите возила.

Mакедонските возачи на Твинго Куп со нов интернационален предизвик во Грција

Gol.mk - 23.06.2021

АКК Рено Спорт како организатор на Рено Твинго Купот и официјалните претставници на „Лема Рејсинг“ најавуваат уште еден интернационален настап за „Твинго Куп“ натпреварувачите и тоа на тркачката патека во Серес, Грција викендов на 26 и 27 јуни.

Mакедонските возачи на TWINGO CUP викендов со нов интернационален предизвик на тркачката патека во Серес, Грција.

Екипа - 23.06.2021

AKK RENAULT SPORT како организатор на RENAULT TWINGO CUP и официјалните претставници на LEMA Racing најавуваат уште еден интернационален настап за TWINGO CUP натпреварувачите и тоа на тркачката патека во Серес, Грција викендов на 26.06.2021 и ...

Mакедонските возачи во Твинго Куп викендов со нов интернационален предизвик во Серес

Sport 1 - 23.06.2021

Претстојниот викенд (26 и 26 јуни) на патеката во Серес, Грција ќе се одржи третото натпреварување во рамки на Рено Твинго Купот во организација на АКК Рено Спорт. На програмата се петтата и шестата трка од Твинго Еврокупот што се бодува согласно ...

Twingo Cup викендов се вози во грчки Серес

Automedia - 23.06.2021

Mакедонските возачи во Twingo Cup викендов се соочуваат со нов интернационален предизвик на тркачката патека во Серес, Грција. AKK Renault Sport , како организатор на Renault Twingo Cup и официјалните претставници на LEMA Racing, најавуваат уште ...

Македонските возачи од Twingo Cup викендов ќе настапат на патеката во Serres, Грција

CARClub - 23.06.2021

AKK RENAULT SPORT како организатор на RENAULT TWINGO CUP и официјалните претставници на LEMA Racing Ви најавуваат уште еден интернационален настап за TWINGO CUP натпреварувачите и тоа на тркачката патека во Серес, Грција викендов на 26.06.2021 и ...