TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Виси“ трансферот на Гурбиндо: Вардар побарал 100.000 евра, Романците понудиле 30.000!?

Спортски - 15.09.2021

Едуардо Гурбиндо после само еден месец во Скопје изгледа ќе го напушти Вардар. Ракометарот побарал трансфер во Динамо Букурешт, но истиот засега не е сигурно дека ќе се реализира. Спорењд информациите на спортската телевизија „Арена Спорт“ двете ...

Вардар за Гурбиндо бара 100.000 евра, Романците даваат - многу помалку!

Sport 1

Вардар му бара неверојатни 100.000 евра на Динамо Букурешт за Гурбиндо

Екипа

Вардар му бара 100.000 евра на Динамо за да го прати Гурбиндо во Букурешт

Gol.mk

Патот до Букурешт тежок: Вардар за Гурбиндо бара 100.000 евра

SportMedia

Некој нов Вардар – Македонскиот шампион во Норвешка ја почнува новата „авантура“ во елитата

Екипа - 15.09.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар со гостувањето кај Елверум денеска ја почнува новата „авантура“ во Лигата на шампионите. Еден нов тим во кој од шампионските денови се останати само неколку играчи има за задача да го врати сјајот на скопската ...

Вардар потврди: Без Кудуз и Ристовски, а со браќата Њокас по први бодови во ЛШ

Gol.mk

Вардар заедно со браќата Њокас ќе брка триумф против Елверум

Sport 1

Вардар денеска против Елверум го почнува настапот во Лигата на шампионите

МКД

Вардарци против Елверум ја започнуваат новата сезона во Лигата на шампионите

Слободен Печат

Двократниот европски првак во нови предизвици во ЛШ

Сител

Познат составот со кој Вардар стартува во новата сезона од ЛШ (ФОТО)

24 Ракомет

SportMedia SportMedia Дриблинг Дерби Екипа Gol.mk Sport 1 Gol.mk