TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно е одложен натпреварот Бутел – Металург

РК Металург - 26.11.2020

Коронавирусот одново е причина за одложувањето на дуелот меѓу Бутел и Металург, кој претходно веќе двапати бил одложен. Овој пат проблем има екипата на Бутел, кај која на последното тестирање е дијагностициран вирусот кај неколку ракометари.

Одложен дуелот помеѓу Бутел и Металург

SportMedia - 26.11.2020

Поради позитивни случаји во тимот на Бутел денешното дерби помеѓу оваа екипа и екипата на Металург кое беше закажано да се одигра од 18:30 часот ќе биде одложено и ќе се одигра во некој друг термин.

Позитивни случаи на Ковид-19 во Бутел, одложено дербито против Металург

Екипа - 26.11.2020

Дерби натпреварот во ракометната Суперлига меѓу Бутел и Металург е одложен поради позитивни случаи во таборот на тимот од Бутел. „Поради позитивни случаи на Ковид-19 во нашата екипа, одложен е денешниот натпревар против тимот на Металург што беше ...

Дербито нема да се игра: Одложен е натпреварот Бутел – Металург!

24 Ракомет - 26.11.2020

Распоредот во суперлигашката конкуренција повторно ќе мора да претрпи нови измени. Откако пред неколку дена имаше позитивни случаи во тимот на Јуниор Кисела Вода, сега тоа е случај во екипа од групата Б. Станува збор за тимот на Бутел Скопје.

Ковид-19 влезе во Бутел, одложено дербито со Металург

Gol.mk - 26.11.2020

Несакан проблем се случи во редовите на Бутел Скопје , откако се појавија позитивни случаи на ковид-19 и следат нови одложувања. Поради позитивни случаи на Ковид-19 одложен е денешниот натпревар против тимот на Металург што беше заостанат од 7 коло ...