TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Кристијано Ронадло и Георгина имаа нов домашен миленик, „грдата“ мачка Алегриа

Канал5 - 09.11.2018

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо и неговата убава свршеница Георгина се пофалија со нов член во семејството. Во домот на мегапопуларната двојка во Торино пристигна нов домашен миленик, мачката без влакна Алегриа.

ИМААТ НОВ КУЌЕН ЉУБИМЕЦ: Алегриа - најгрдата мачка на светот! (ФОТО)

SportMedia - 09.11.2018

А кога ќе слушнете колку ја платија, нема да ви биде баш добро... Една од најпопуларните двојки во светот на фудбалот, Кристијано Роналдо и Георгина Родригез се пофалија дека имаат нов куќен љубимец.

Пристигна нов член во семејството на Роналдо и Георгина (фото)

Вистина.мк - 09.11.2018

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата сакана Георгина Родригез вратите од својот дом и срце ги отворија за нов член во семејството. Имено, како што се пофали Георгина на социјалните мрежи, двојката има нова мачка и тоа не било каква туку ...

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот- од сумата која ја платиле за неа ќе се онесвестите (ФОТО)

Курир - 08.11.2018

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството. Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги сакаат, а се нарекува и како најгрда мачка на светот.

Семејството се проширува: Роналдо и Георгина имаат скапо милениче (фото)

Спортски - 08.11.2018

Семејството на Кристиано Роналдо се прошири за уште еден член, а станува збор за мачка, која чини околу 3.000 евра. Тоа го откри неговата вереница Георгина Родригез , која се пофали со новото милениче на социјалните мрежи, но неговото име го задржа ...

Роналдо и Георгина купија грдо милениче за 3.000 евра (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Еден ден откако Јувентус загуби во Лигата на шампиони од Манчестер јунајтед со 1-2, Кристијано Роналдо реши да си купи домашно милениче, односно – мачка. Тоа во јавност го откри неговата сопруга Георгина Родригез, која се пофали со новото милениче, ...

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот, а колку е нејзината цена?

Пулс24 - 08.11.2018

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството. Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги сакаат, а се нарекува и како најгрда мачка на светот.

Семејството се проширува: Роналдо и Георгина имаат скапо милениче (фото)

Таратур - 08.11.2018

Семејството на Кристиано Роналдо се прошири за уште еден член, а станува збор за мачка, која чини околу 3.000 евра. Тоа го откри неговата вереница Георгина Родригез , која се пофали со новото милениче на социјалните мрежи, но неговото име го задржа ...

ФОТО: Семејството се проширува: Роналдо и Георгина имаат скапо милениче

Sport M - 08.11.2018

Семејството на Кристиано Роналдо се прошири за уште еден член, а станува збор за мачка, која чини околу 3.000 евра. Тоа го откри неговата вереница Георгина Родригез, која се пофали со новото милениче на социјалните мрежи, но неговото име го задржа ...