TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ХОРОР ВО ХРВАТСКА Маж се поли со бензин пред зградата на владата

+инфо - 11.06.2024

Очевидец за Јутарњи рекол дека во непосредна близина на зградата на Владата забележал видно растроен човек како се полева со течност. Лицето со тешки рани во моментот е на интензивно лекување, јавуваат хрватските медиуми.

Нови детали за несреќата во Загреб и сведоштво: ,, Видов човек како истура течност, беше видно вознемирен расеан”

Скопје1

Маж се поли со бензин и се запали пред Владата во Загреб

Фокус - 11.06.2024

Маж се поли со бензин и се запали во Загреб. Околу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на плоштадот Марков во Загреб, непознато лице се поли со бензин и се запали, пренесуваат хрватските медиуми.

Маж се поли со бензин и се запали пред Владата во Загреб

Либертас

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Бизнис Вести - 11.06.2024

– Маж се полеа со бензин и се запали утрово пред зградата на хрватската Влада во Загреб, јавија хрватските медиумиСостојбата на повредениот засега се уште не е позната. Очевидец за Јутарњи рекол човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен.

Маж се полеал со бензин и се запалил пред зградата на хрватската Влада

Курир

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Независен

Се полеал со бензин и се запалил пред зградата на хрватската Влада

Нетпрес

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

24Инфо

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Сител

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Телма

Бриф 24 Вести Н.Македонија Канал5 MakPress