TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонскиот хип-хип документарец „Њујорк: Аџилак“ премиерно на „Синедејс“

Макфакс - 17.09.2020

Оваа сабота (19 септември) со почеток од 22 часот, на отворениот кино-парк Ибни Пајко во Скопје (позади Македонската Филхармонија) документарниот хип хоп филм „Њујорк: Аџилак“ ќе ја доживее својата македонска премиера, како дел од филмскиот фестивал ...

Македонскиот хип-хип документарец „Њујорк: Аџилак“ премиерно на „Синедејс“

Вечер - 17.09.2020

Оваа сабота (19 септември) со почеток од 22 часот, на отворениот кино-парк Ибни Пајко во Скопје (позади Македонската Филхармонија) документарниот хип хоп филм „Њујорк: Аџилак“ ќе ја доживее својата македонска премиера, како дел од филмскиот фестивал ...