TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Twitter откри детали за својата услуга Super Follows

Локално - 27.02.2021

Twitter ги даде првите детали за потенцијалниот производ за претплата што ќе им овозможи на луѓето да им наплатат на своите следбеници за пристап до специфична содржина или искуство, дел од поширокиот напор на платформата да ги диверзифицира ...

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат - 26.02.2021

Компанијата „Twitter“ најави дека наскоро ќе започнат со воведување опцијата „супер следење“ или „super follow“, што ќе им овозможи на корисниците да им наплаќаат на своите следбеници за пристап до ексклузивна содржина.

Твитер со нова функција преку која корисниците ќе можат да наплаќаат за содржина

Радио МОФ - 26.02.2021

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека ќе овозможи нова услуга „Супер следење“ (Super Follow), преку која корисниците ќе може да наплаќаат за пристап до ексклузивни содржини. Новата функција ќе биде достапна подоцна оваа година, а одлуката доаѓа ...

Од претплата на корисник до групи, Twitter најави куп промени

IT.mk - 26.02.2021

Twitter најави многу промени кои треба да ја направат платформата значително попрофитабилна во иднина. Целта на овие промени е микро-блогот да ја удвои својата заработка до 2023 година. „Super Follow“ е прв „производ“ од Twitter за кој корисниците ...

Twitter доби Super Follows и Communities функции

Порта - 26.02.2021

Twitter додаде две нови функции на својата платформа. Првата е Super Follows, и тоа е прва премиум функција на компанијата. Друга карактеристика е Communities. Super Follows им овозможува на корисниците да им наплатуваат на своите следбеници за ...

Twitter најави големи промени - Ќе има наплата за содржини

Телефони.мк - 26.02.2021

Twitter сака во иднина да го зголеми бројот на корисници и да ги зголеми своите приходи. За таа цел мора да има промени, кои се најавени од страна на компанијата, што ќе означува и наплата на содржини.

Твитер добива нови функции: Пристигнуваат Super Follows и Communities

Кумановски м. - 26.02.2021

Твитер додаде две нови функции на својата платформа. Првата е Super Follows, и тоа е прва премиум функција на компанијата. Друга нова функција е Communities. Super Follows им овозможува на корисниците да им наплатуваат на своите следбеници за ...