TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ресенчанец повреден откако украл автомобил па со него се забил во столб

Макфакс - 14.08.2019

Во полицијата во Ресен во раните утрински часови на 13 август било пријавено дека украден автомобил марка „цитроен берлинго“ удрил во столб. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на ресенската улицата Борис Кидрич во правец на селото ...

Ресенчанец украл „берлинго“ па се забил во столб

24Инфо - 14.08.2019

Ресенчанец украл автомобил па бегајќи удрил во столб, вчера во Рсен, информираше МВР. -На 13.08.2019 во 4 часот било пријавено дека во Ресен на улицата Борис Кидрич во правец на село Царев Двор автомобил „цитроен берлинго“, управуван од Е.К.

Ресенчанец повраден откако украл автомобил па со него се забил во столб

Точка - 14.08.2019

Во полицијата во Ресен во раните утрински часови на 13 август било пријавено дека украден автомобил марка „цитроен берлинго“ удрил во столб. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на ресенската улицата „Борис Кидрич“ во правец на селото ...

Украл автомобил, удрил во столб, па избегал: Пронајден е со повреди и пренесен во болница во Ресен

Курир - 14.08.2019

Вчера во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на с.Царев Двор патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Украл автомобил, па удрил во столб

Република - 14.08.2019

Во вторникот во раните утрински часови околу 4 часот во полиција било пријавено дека на улицата „Борис Кидрич“ во Ресен во правец на с.Царев Двор, патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Украл возило па се забил во столб - Ресенчанец направил драма

Press24 - 14.08.2019

Тешка сообраќајка се случила во Ресен кога удрадено возило се забило во столб, по што возачот се обидел да избега. МВР информира дека во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на селото Царев Двор патничко ...

Украл возило па се забил во столб- Ресенчанец направил драма

Курир - 14.08.2019

Тешка сообраќајка се случила во Ресен кога удрадено возило се забило во столб, по што возачот се обидел да избега. МВР информира дека во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на селото Царев Двор патничко ...

Украл автомобил и удрил во столб – се обидел да избега, но полицијата го пронајде

Скопје1 - 14.08.2019

На 13.08.2019 во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на с.Царев Двор патничко моторно возило „Цитроен Берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Ресенчанец украл возило па се забил во столб

ММС - 14.08.2019

Тешка сообраќајка се случила во Ресен кога удрадено возило се забило во столб, по што возачот се обидел да избега. МВР информира дека во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на селото Царев Двор патничко ...

Баксуз ресенчанец: Завршил во болница откако се акнал во столб со украдено „Берлинго“

еМагазин - 14.08.2019

На 13.08.2019 во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на с.Царев Двор патничко моторно возило „Цитроен Берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Украл автомобил па бегајќи удрил во столб

МКД - 14.08.2019

Ресенчанец украл автомобил па бегајќи удрил во столб, вчера во Ресен, информираше МВР. „Вчера во 4 часот било пријавено дека во Ресен на улицата Борис Кидрич во правец на село Царев Двор автомобил „цитроен берлинго“, управуван од Е.К.

Ресенчанец украл автомобил, па удрил во столб бегајќи

+инфо - 14.08.2019

Ресенчанец вчера украл автомобил, по што се обидел да избега, но удрил во столб, информираат од МВР. – На 13.08.2019 во 4 часот било пријавено дека во Ресен на улицата Борис Кидрич во правец на село Царев Двор автомобил „цитроен берлинго“, управуван ...

„Цитроен Берлинго“ со охридски регистарски ознаки удри во столб

Опсервер - 15.08.2019

На 13.08.2019 во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на с.Царев Двор патничко моторно возило „Цитроен Берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.