TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Макрон не исклучува испраќање западни трупи во Украина

А1 On - 27.02.2024

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека не ја исклучува можноста за распоредување француски копнени трупи во Украина. Макрон по завршувањето на конференцијата за помош на Украина во понеделникот во Париз рече дека сите опции се отворени ...

Не треба да се исклучи можноста за испраќање западни трупи во Украина, кажа Макрон

Сакам да кажам

Макрон размислува да испрати француски војници во Украина: Русија не смее да ја добие војната

360 степени

Макрон не ја исклучува можноста за распоредување француски копнени трупи во Украина

Независен

Макрон: Не треба да се исклучи испраќањето на западни копнени трупи во Украина

4NEWS

Макрон не ја исклучува можноста за распоредување француски копнени трупи во Украина

Слободен Печат

Макрон не ја исклучува можноста за распоредување француски трупи во Украина

Р.С.Европа

24Инфо Сител Либертас Во Центар Канал5 Бриф 24 Вести Н.Македонија

„Не можеме да ја исклучиме можноста за испраќање на војници од Европа во Украина, Русија мора да ја загуби војната, ...

Скопје1 - 27.02.2024

Францускиот претседател Емануел Макрон по самитот на европските лидери во Париз изјави дека не е постигнат консензус за испраќање војници од европските земји во Украина, но нагласи дека „ништо не треба да се исклучува“.

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Локално

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Макфакс

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Опсервер

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Точка

Макрон им е домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме со поддршката за Украина

Канал5

Макрон: Решени сме да не дозволиме руска победа во Украина

24Инфо

Нетпрес Курир CivilMedia Слободен Печат +инфо Zoom Во Центар Пулс24