TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Жан Митрев“ со нови цени за ковид-пациенти: За 10 дена лекување ќе се плаќа по 6 000 и по 8 000 евра

360 степени - 08.04.2021

Од болницата соопштија и дека ја намалиле цената на хемофилтрацијата која се дава само со согласност на семејството. Една хемофилтрација ќе чини 3 600, наместо 4 000 евра Приватната болница „Жан Митрев“ соопшти дека одлучила да ги намали цените за ...

„Жан Митрев“ ги намалува цените за лекување на ковид-пациенти

Р.С.Европа

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на пациенти со ковид-19

Н.Македонија

Филипче: Се надевам дека и другите болници ќе го следат примерот на „Жан Митрев“

Локално

Клиниката „Жан Митрев“ ги преполови цените за Ковид пациентите

Независен - 08.04.2021

Клиничката болница „Жан Митрев” соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што поголем број граѓани во оваа тешка ситуација, од денеска овозможува пакети за лекување од ...

Клиниката „Жан Митрев“ детално објасни за намалувањето на цените за ковид-пациенти

Фокус

Клиниката „Жан Митрев“ ги намали цените: Наместо 12.000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6.000 евра

Слободен Печат

Клиничката болница „Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид-пациенти

еМагазин

„Жан Митрев“ ги намали цените: Наместо за 12.000, ќе лечи ковид-пациенти за 6.000 евра

Локално

Клиничката болница „Жан Митрев“ со намалени цени на услугите за лекување од Ковид-19

24 Вести

Клиниката „Жан Митрев“ детално објасни за намалувањето на цените за ковид-пациенти

Нова ТВ

МКД Бриф Скопје24 Сител Centar ММС Press24 PressingTV

Клиниката „Жан Митрев“ ги намалува цените: Наместо 12.000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6.000 евра

+инфо - 08.04.2021

Досега пациентите плаќаа 12.000 евра, а од сега, за пациенти кои ќе се лекуваат на полунинтензивна нега, лечење во треање до 10 дена ќе чини 6.000 евра, соопштија од Клиниката „Жан Митрев“.

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид пациенти

Курир

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид пациенти

Нетпрес

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид пациенти

Lider

Наместо 12.000 евра, пациентите кои се лекуваат од коронавирус во „Жан Митрев“ ќе плаќаат од 6.000 до 8.000 евра

Точка

Наместо 12.000 евра, пациентите кои се лекуваат од коронавирус во „Жан Митрев“ ќе плаќаат од 6.000 до 8.000 евра

MTM

„Жан Митрев“ ја намали цената: Пациентите кои се лекуваат од корона наместо 12.000 евра, ќе плаќаат од 6.000 до 8.000 евра

Денар

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

CivilMedia - 08.04.2021

Клиничката болница „Жан Митрев“ соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што поголем број граѓани во оваа тешка ситуација, од денеска овозможува пакети за лекување од ...

ПАКЕТИ ВО КБ „ЖАН МИТРЕВ“: Лекувањето на пациенти од коронавирус кое досега се плаќаше по 12.000 евра, сега за 10 дена ќе чини 6.000 евра

Денешен

Клиничката болница „Жан Митрев” овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

24Инфо

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

iPortal

Клиничката болница „Жан Митрев" овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени

Канал5

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

Телма

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

Опсервер

Вечер Прес MakPress

Клиниката „Жан Митрев“ со намалени цени: Наместо 12 000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6 000 евра

Слободен Печат - 08.04.2021

Клиничката болница „Жан Митрев“ од денеска ги намалува цените за лекување на пациенти болни од ковид-19, па како што наведуваат оттаму, наместо 12 000 евра, пациентите кои отсега ќе се лекуваат 10 дена на полуинтензивна нега ќе платат 6 000 евра, ...

Клиниката „Жан Митрев“ ги намали цените за лекување болни од ковид-19

Република

Клиниката „Жан Митрев“ со намалени цени: Наместо 12 000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6 000 евра

Либертас

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување болни од ковид-19

Скопје инфо