TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Индија успешно лансираше ракета на Месечината (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2019

Индиската вселенска агенција објави дека успешно лансирала ракета на Месечината во мисија која минатиот понеделник непосредно пред лансирањето беше одложена поради технички проблем. Ракетата Чандрајан 2, изградена од Индиската организација за ...

Индија започна мисија за истражување на Јужниот пол на Месечината (ВИДЕО)

PressingTV - 22.07.2019

Индиската вселенска агенција успешно ја лансираше првата лунарна мисија, откако првата беше презакажана заради технички проблеми. Беспилотното летало предвидено е да слета на Јужниот пол на Месечината, со надеж дека ќе направи некои важни откритија.

Индија успешно лансираше ракета кон Месечината

Иновативност - 22.07.2019

Индија успешно ја започна својата лунарна мисија откако минатата недела го одложи лансирањето на ракетата поради технички проблеми. Candrayaan-2 денеска беше лансирана од вселенската станица Шихарикота во 14:43 часот по локално време.

(ВИДЕО) Индија пристигнува на Месечината! Лансирана сондата „Чандрајан-2“

Алсат-М - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако минатата недела го запре лансирањето на леталото поради технички проблеми. Сондата „Чандрајан 2“, полетала од вселенската станица Шрихари, а настанот беше пренесуван во ...

Индија за 150 милиони долари лансираше мисија на Месечината

Сакам да кажам - 22.07.2019

Индија успешно ја лансираше својата мисија на Месечината, една недела откако првиот обид беше одложен во последен момент од технички причини. Лансирањето на ракетата „Чандрајан-2“ беше пренесувано во живо на телевизија и интернет и доколку ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Макфакс - 22.07.2019

Индија успешно ја лансираше својата втора ракета на Месечината, една недела по откажувањето на планираното лансирање поради технички проблеми. Чандрајан 2 беше лансирана во 14.43 часот по локално време од вселенската станица Шрихарикоте.

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

+инфо - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија во нов обид за лансирање своја мисија на Месечината

Макфакс - 22.07.2019

Индија е подготвена за повторно лансирање на својата втора мисија на Месечината, една недела откако беше прекината поради технички проблеми . Чандрајан-2 ќе биде лансиран денеска во 14:43 по локално време (09:13 GMT), јави вселенската агенција Изоро.

Индија се подготвува да лета до Месечината

MTM - 21.07.2019

Утре Индија ќе направи втор обид да истрела свој вселенски апарат кон Месечината, откако минатата недела заради проблем во системот за гориво истата се одложи. Индија напорно се обидува да стане четвртата нација во светот - по Русија, САД и Кина - ...

По одложувањето лансирање, Индија успешно испрати ракета кон Маесечината

Н.Македонија - 22.07.2019

Индија успешно ја лансираше својата втора ракета на Месечината, една недела по откажувањето на планираното лансирање поради технички проблеми. Чандрајан 2 беше лансирана во 14:43 часот по локално време од вселенската станица Шрихарикоте.

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Независен - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија во нов обид за лансирање своја мисија на Месечината

24Инфо - 22.07.2019

Индија е подготвена за повторно лансирање на својата втора мисија на Месечината, една недела откако беше прекината поради технички проблеми . Чандрајан-2 ќе биде лансиран денеска во 14:43 по локално време (09:13 GMT), јави вселенската агенција Изоро.

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Локално - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

USB - 22.07.2019

Индија е подготвена за повторно лансирање на својата втора мисија на Месечината, една недела откако беше прекината поради технички проблеми. Чандрајан-2 ќе биде лансиран денеска во 14:43 по локално време (09:13 GMT), јави вселенската агенција Изоро.

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Сител - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија во нов обид за лансирање своја мисија на Месечината

Centar - 22.07.2019

Индија е подготвена за повторно лансирање на својата втора мисија на Месечината, една недела откако беше прекината поради технички проблеми. Чандрајан-2 ќе биде лансиран денеска во 14:43 по локално време (09:13 GMT), јави вселенската агенција Изоро.

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Нова ТВ - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Опсервер - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Кајгана - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Chandrayaan-2 беше лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте и беше ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Факултети - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата „Чандрајан 2“ е лансирана денеска од вселенската станица „Шрихарикоте“, а се вршел ...

Индија: Успешно лансирана ракета која ќе бара вода на Месечината

Денешен - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

ВИДЕО: Индија успешно лансираше ракета на Месечината

А1 On - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината/видео

Вечер - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...

Индија пратила своја ракета на Месечината: Мисијата чини 150 милиони долари, а еве како изгледало лансирањето

Точка - 22.07.2019

Индија денес успешно ја лансирала својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го сопрела лансирањето на леталото поради технички проблеми. Леталото "Чандрајан 2" е лансирано од вселенската станица Шрихарикота, а државната телевизија ...

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

MakPress - 22.07.2019

Индија денеска успешно ја лансираше својата втора мисија на Месечината, откако пред една недела го прекина лансирањето на леталото поради технички проблеми. Ракетата Чандрајан 2 е лансирана денеска од вселенската станица Шрихарикоте, а се вршел и ...