TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Буфон откри за што најмногу се срами во животот

Екипа - 12.02.2024

Славниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе запомнет како еден од најдобрите во историјата. Во текот на долгата кариера броеше настапи за Парма, Јувентус и ПСХ освојувајќи и бројни трофеи во италијанското првенство, но и со италијанската ...

Буфон: Во животот најмногу се срамам што купив диплома за средно училиште

Слободен Печат - 12.02.2024

Легендарниот Џанлуџи Буфон се смета за вистинска фудбалска легенда и еден од најголемите голмани на сите времиња, но како и ниту еден друг човек и тој не е совршен. Сега Буфон ја изненади фудбалската јавност со признавањето за измамата која ја ...

Буфон: Мојот најголем срам е што ја купив дипломата за завршено средно образование

Спортманија - 12.02.2024

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон, кој сега е директор на Аѕурите, откри која ја му е најголемата дамка во животот. Буфон, кој се смета за еден од најдобрите голмани на сите времиња, вели дека се срами само поради еден потег во ...

Буфон: Мојот најголем срам е што ја купив дипломата за средно!

SportSport - 12.02.2024

Џиџи Буфон (46) е еден од најголемите голмани во историјата на фудбалот, тој е икона на италијанскиот фудбал. Беше голман во Парма, Јуве и ПСЖ, а за селекцијата на Италија одигра неверојатни 176 натпревари.

Буфон: Срам ми е што дадов мито за да добијам диплома!

Sport 1 - 12.02.2024

Еден од најдобрите голмани во историјата, Џанлуиџи Буфон има неверојатна фудбалска кариера, но призна дека се срами поради еден потег од младоста. Италијанскиот чувар на мрежата на 18-годишна возраст веќе беше ѕвезда меѓу стативите, па немал време ...

Буфон ја откри најголемата „дамка“ од младоста: „Она од што најмногу се срамам е…“

Во Центар - 12.02.2024

Легендарниот Џанлуиџи Буфон важи за еден од најдобрите голмани на сите времиња, но патот до тој момент беше полн со многу неочекувани настани. Славниот Италијанец на конференција откри за што најмногу жали. – Направив многу грешки кога бев млад.

Буфон за единствената „црна дамка“ во кариерата: Никогаш не го доживеав како фудбалска рана

Дерби - 10.02.2024

Џанлуиџи Буфон долго го одложуваше своето повлекување и објави пензија откако влезе во петтата деценија во животот, па иако повеќе од 20 години играше на највисоко ниво, зад себе остави една „црна дамка“ која постојано му ја потенцираат Италијанците.