TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалско лудило во Шпанија: 110 меча во 39 дена на преку 30 степени

Спортклуб - 31.05.2020

Најсилното фудбалско првенство во Шпанија започнува на 11 јуни, а мечевите ќе се играат секојдневно. Треба да се очекуваат доста возбудувања бидејќи ќе се води жестока борба за титулата меѓу Реал и Барса.

Клубовите во Ла Лига ќе ги продолжат колективните тренинзи на 1 јуни

Опсервер - 30.05.2020

Мадрид, 30 јуни 2020 () – Екипите од Шпанското фудбалско првенство в понеделник, на 1 јуни, ќе можат да продолжат со колективни тренинзи. Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство на Шпанија.

Како никогаш претходно: Во Ла Лига ќе се одиграат 110 натпревари за 39 дена!

Спортски - 30.05.2020

Веќе е познато кога екипите од Ла Лига ќе ја продолжат сезоната. Лигата продолжува на 11. јуни со дербито на Андалузија помеѓу Бетис и Севиља. Од 11 јуни до 19 јули натпревари од шпанското првенство ќе има секој ден и ќе се одиграат дури 110 ...

Клубовите од Примера ќе одиграат 110 меча во само 39 дена!

Gol.mk - 30.05.2020

Познат е денот кога шпанските прволигаши ќе му се вратат на фудбалските натпревари. На 11 јуни сезоната во Примера ќе продолжи со андалузиското дерби меѓу Бетис и Севиља. Од тој ден, па се до 19 јули, секој ден ќе има натпревари од шпанскиот ...

Ла лига се рестартира со дербито на Севилја на 11 јуни!

Макфакс - 29.05.2020

Сега е официјално – Шпанскиот спортски совет (ЦСД) потврди дека Ла лига ќе се рестартира на 11 јуни и тоа со големото дерби на Севилја помеѓу Севилја и Реал Бетис на „Рамон Санчез-Писхуан“, како што претходно се шпекулираше.

Клубовите од Примера ќе одиграат 110 меча во само 39 дена!

Курир - 30.05.2020

Познат е денот кога шпанските прволигаши ќе му се вратат на фудбалските натпревари. На 11 јуни сезоната во Примера ќе продолжи со андалузиското дерби меѓу Бетис и Севиља. Од тој ден, па се до 19 јули, секој ден ќе има натпревари од шпанскиот ...

Клубовите во Ла Лига ќе ги продолжат колективните тренинзи на 1 јуни

MakPress - 30.05.2020

Екипите од Шпанското фудбалско првенство в понеделник, на 1 јуни, ќе можат да продолжат со колективни тренинзи. Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство на Шпанија. На почетокот од овој месец, играчите започнаа со индивидуални тренинзи.

Од 1 јуни колективни тренинзи на клубовите во Ла Лига

+инфо - 30.05.2020

Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство на Шпанија. Екипите од Шпанското фудбалско првенство в понеделник, на 1 јуни, ќе можат да продолжат со колективни тренинзи. Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство на Шпанија.

Клубовите во Ла Лига ќе ги продолжат колективните тренинзи на 1 јуни

Либертас - 30.05.2020

Екипите од Шпанското фудбалско првенство в понеделник, на 1 јуни, ќе можат да продолжат со колективни тренинзи. Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство на Шпанија. На почетокот од овој месец, играчите започнаа со индивидуални тренинзи.

Клубовите во Ла Лига ќе ги продолжат колективните тренинзи на 1 јуни

Вечер Прес - 30.05.2020

Екипите од Шпанското фудбалско првенство в понеделник, на 1 јуни, ќе можат да продолжат со колективни тренинзи. Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство на Шпанија. На почетокот од овој месец, играчите започнаа со индивидуални тренинзи.