TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев во одбрана на Преспанскиот договор од нападите на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

+инфо - 20.01.2020

-Ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување или укинување на Преспанскиот договор. Тоа би нè вратило најмалку 25 години назад. Тоа би значело уривање на ЕУ-перспективата на земјата.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ се заканува на укинување на Преспанскиот договор, тоа е опасно и ќе нѐ врати 25 години назад

ТВ21 - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска на прес-конференција реагираше на најавите од страна на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција. Тој истакна дека тоа ќе биде опасно и дека ќе ја врати земјата 25 години назад, односно ќе ...

(Во живо) Заев за тоа што ќе биде ако се поништи Договорот од Преспа

Frontline - 20.01.2020

Во живо: Што ќе се случи ако се поништи Договорот од Преспа, како што заговара ...

Заев: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување на Преспанскиот договор

Слободен Печат - 20.01.2020

Неизбежно ќе биде влошување на внатрешната политичка клима и застој во странските инвестиции, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција во партиското седиште. Сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за ...