TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доколку не знаете што е тверкање, оваа Хрватка ќе ви покаже: Со својот изглед и танц ги остава мажите без здив (видео)

Канал5 - 19.03.2019

Тверкањето, како вид на танц, последните години стана светски феномен. Неизбежна точка во спотовите на светските музички ѕвезди, а не е непознат ниту за балканските рапери. Една од најпознатите танчарки на овој популарно наречен “мрдање задник“ танц ...

Тверкање на сред улица – Сара од Вуковар тоа го прави на опасно жежок начин

Таратур - 19.03.2019

Една од најпознатите танчарки која доминантно го владее „тверкањето“ како актуелна модерна танцова дисциплина во балкански рамки е Хрватката Сара Сеиферт од Вуковар. Нејзините снимки на социјалните мрежи ги пратат десетина илјади фанови, а со својот ...