TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три лица загинаа во пукање во две бразилски училишта

МКД - 26.11.2022

Поранешен ученик уби три лица и рани 13 со полуавтоматски пиштол кога упадна во две училишта во југоисточниот дел на Бразил, по што беше уапсен, соопшти државниот секретаријат за јавна безбедност.

Тинејџер пукал во две училишта во Бразил, има мртви

Макфакс - 25.11.2022

Три лица загинаа, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган врз две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а сторителот бил тинејџер ...

Три лица загинаа откако тинејџер пукал во две училишта во Бразил

А1 On - 25.11.2022

Три лица загинаа, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган врз две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а сторителот бил тинејџер ...

Тинејџер пукал во две училишта во Бразил, има мртви

Н.Македонија - 25.11.2022

Три лица загинаа, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган врз две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а сторителот бил тинејџер ...

Тинејџер во Бразил пукаше во две училишта- тројца загинати, осум ранети

24Инфо - 25.11.2022

Три лица загинаа денеска, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган во две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а дека сторителот ...

Момче уби најмалку тројца со калашников во две училишта во Бразил (Вознемирувачко видео)

Канал5 - 25.11.2022

Три лица загинаа, а 11 се повредени кога тинејџер од градот Аракруз во државата Еспирито Санто во Бразил отворил оган во две училишта. Локалната полиција соопштила дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а дека сторителот бил ...

Бразил: Тинејџер пукаше во две училишта, застрелани неколкумина

Вечер Прес - 25.11.2022

Три лица загинаа денеска, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган во две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а дека сторителот ...

Тинејџер пукал во две училишта во Бразил, има мртви

Точка - 25.11.2022

Три лица загинаа, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган врз две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а сторителот бил тинејџер ...

Тинејџер пукал во две училишта во Бразил, има и загинати

Press24 - 25.11.2022

Три лица загинаа, а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто отвори оган врз две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а сторителот бил тинејџер ...

Хорор во Бразил! Момче пукало со пиштол во две училишта, има мртви!

Во Центар - 26.11.2022

Три лица загинаа вчера а осум се повредени кога тинејџер од бразилскиот град Аракруз во државата Еспирито Санто пукаше во две училишта. Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а дека сторителот бил ...

ХОРОР ВО БРАЗИЛ! МОМЧЕ ПУШКАЛО СО ПУШКА ВО ДВЕ УЧИЛИШТА: Тројца мртви, единаесет ранети! (ВИДЕО)

Пулс24 - 26.11.2022

Локалната полиција соопшти дека нападите се случиле околу 10 часот по локално време, а дека сторителот бил „тинејџер во воена униформа“. Носел полуавтоматска пушка и носел панцирен елек. На социјалните мрежи се појави видео од наводниот напаѓач.