TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМЕРИКАНСКА ВИЗИЈА ЗА ЗАПАДНИОТ БАЛКАН: „Регионот да се посвети на европската интеграција и мир со сите соседи“

Локално - 10.06.2021

Американскиот пратеник за Балканот, Метју Палмер денес изјави дека постојаната американска визија за Западен Балкан е онаа што регионот ја смета за посветена на европската интеграција и мир со сите соседи.

Палмер за американската визија за Западен Балкан

Опсервер

Палмер ја објави американската визија за Западен Балкан

Слободен Печат

Палмер за американската визија за Западен Балкан

Frontline

Палмер за американската визија за Западен Балкан

24Инфо

Палмер: ЕУ итно да го врати својот кредибилитет и да покаже сериозност со Западен Балкан

Независен

Палмер: Американската визија за Западен Балкан е евроинтеграции и мир, ЕУ да го врати кредибилитетот

360 степени

Вечер Прес MakPress Република Алсат-М Р.С.Европа Точка 24Инфо Н.Македонија

РТС: Преговорите на ЕУ со Македонија и со Албанија на агендата на европската турнеја на Бајден

Република - 10.06.2021

Западен Балкан ќе биде една од темите на состанокот на американскиот претседател Џо Бајден со првите луѓе на ЕУ следната недела во Брисел, дознава РТС од дипломатски извори „САД и ЕУ ќе го засилат својот заеднички ангажман на Западен Балкан, ...

Бајден со лидерите на ЕУ ќе разговара за Западен Балкан, Македонија и Албанија на агендата

Канал5

Бајден со лидерите на ЕУ ќе разговара и за интеграциите на Македонија и Албанија

Фокус

Бајден ќе разговара со лидерите на ЕУ и за Западен Балкан

Алсат-М

Бајден ќе разговара со лидерите на ЕУ и за Западен Балкан

Вечер Прес

На средбата на Бајден со лидерите на ЕУ ќе разговара и за Западен Балкан

Lider

Бајден наскоро во Брисел – ќе инсистира ЕУ да ги почне преговорите со Македонија и Албанија

Скопско Ехо

MakPress Н.Македонија Сител