TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Фактот што обвинителите побараа притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО

МКД - 13.03.2018

Фактот што обвинителите побараа притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО, рече денеска во изјава за медиумите поранешниот премиер, Никола Груевски кој денес беше на суд за нарачаните шлаканици на поранешниот градоначалник на општина ...

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

24 Вести - 13.03.2018

Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење, изјави поранешниот премиер Никола Груевски кој денеска се појави во Суд како обвинет во случајот Насилство во Центар“.

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

Press24 - 13.03.2018

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес требаше да се одржи рочиште за предметот „Насилство во Општина Центар”, но беше ...

Груевски се чувствува како во „Процес“ од Кафка, СЈО забегало

+инфо - 13.03.2018

Вчера судијката одлучи да го продолжи рочиштето до 18.30. Не е проблем за мене, сум работел јас до доцна, но доколку тоа важи за сите, изјави Груевски. Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни ...

Груевски се чувствува како во „Процес“ од Кафка

Слободен Печат - 13.03.2018

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдниот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес ...

(Видео) Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Макфакс - 13.03.2018

„Судот од почетокот требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство пред Општина Центар“.

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Кајгана - 13.03.2018

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Груевски: Судиите кои за мене остануваат до 18.30, на Заев му закажуваат на месец дена

Република - 13.03.2018

Шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети. Се повеќе се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот, „Процес“ од Кафка“, изјави Груевски денеска по излегувањето од судот.

(ВИДЕО) Груевски: СЈО е забегано, ова стана театар на апсурдот

А1 On - 13.03.2018

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Точка - 13.03.2018

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.