TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

24 Вести - 05.08.2021

Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен претставник на Игрите во Токио во борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе настапи во категоријата 97 килограми слободен стил.

Ќе има ли уште еден медал за нашата земја, утре Нуров настапува на Олимпијадата во Токио

Frontline - 05.08.2021

Нашиот борач Магомедгаџи Нуров отпатува во Токио, не само за да учествува (олимпиското мото на баронот Пјер Кубертен), туку и да освои медал. Објективно, освен Дејан Ивановски, само уште Нуров има капацитет за такво нешто.

Борачот Нуров го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

Нова ТВ - 05.08.2021

Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен претставник на Игрите во Токио во борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе настапи во категоријата 97 килограми слободен стил.

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

Курир - 05.08.2021

Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен претставник на Игрите во Токио во борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе настапи во категоријата 97 килограми слободен стил.

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

Опсервер - 05.08.2021

Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен претставник на Игрите во Токио во борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе настапи во категоријата 97 килограми слободен стил.

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

Frontline - 05.08.2021

Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен претставник на Игрите во Токио во борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе настапи во категоријата 97 килограми слободен стил.

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

MakPress - 06.08.2021

Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен претставник на Игрите во Токио во борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе настапи во категоријата 97 килограми слободен стил.

Борачот Нуров го дозна противникот во Токио, борбата закажана утре, Македонија сака нов медал во Токио

Дриблинг - 05.08.2021

Могамедгаџи Нуров, македонскиот репрезентативец во борење, во осминафиналето на Олимписките игри во Токио ќе се сретне со Мохамед Садуи од Тунис, така одлучи ждрепката. Ако го победи борачот од Тунис, Нуров во четвртфиналето ќе вкрсти со победникот ...

Нуров го дозна противникот за воведното коло на Олимпијадата

Спортклуб - 05.08.2021

До крајот на Летните Олимписки Игри (ЛОИ) во Токио ќе настапи уште еден, последен македонски спортист. Станува за борачот Магомедгаџи Нуров кој денес го дозна противникот за воведниот коло по одржената ждрепка.

Нуров против Тунижанец на стартот на ЛОИ во Токио

Екипа - 05.08.2021

Последниот македонски претставник на Летните олимписки игри во Токио, борачот Магомедгаџи Нуров утре наутро во 4.30 часот ќе го има својот настап во слободен стил во категоријата до 97 килограми.

Утре рано изутрина во Токио ќе настапи последниот македонски олимпиец

Република - 05.08.2021

Последниот македонски претставник на ЛОИ во Токио, борачот Магомедгачи Нуров ќе го има својот настап утре рано изутрина. Нуров, кој ќе настапи во дисциплината борење слободен стил во категоријата до 97 килограми, ќе ја има својата броба во 4.40 ...

Нуров е последен македонски претставник во Токио, утре во првото коло ќе се бори против Тунижанецот Саадауи

Слободен Печат - 05.08.2021

Последниот македонски претставник на Олимписките игри во Токио, борачот Магомедгаџи Нуров утре ќе го има својот настап во категоријата до 97 килограми. Иако Светската боречка федерација пред некој ден го објави костурот на турнирот според кој Нуров ...

Нуров го доби својот ривал на утрешниот настап

SportMedia - 05.08.2021

Утре наутро, последниот македонски претставник на ЛОИ во Токио, борачот Магомедгачи Нуров ќе го има својот настап во борење слободен стил во категоријата до 97 килограми. Тој денеска го доби и ривалот со кој ќе се бори.

Нуров сатртува против Садуи од Тунис на Олимпијадата, во полуфинале со Садулаев

IPON - 05.08.2021

Македонскиот олимпиец во борење слободен стил Могамедгаџи Нуров во осминафиналето на Олимписките игри во Токио ќе се сретне со Мохамед Садуи од Тунис, така одлучи жребот. Ако го помине Садуи, Нуров во четвртфиналето ќе се бори со победникот од мечот ...