TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трансфер од Европскиот фронт во новото мнозинство? Меџити најавува, пратениците Мурат и Иљаз негираат

ТВ21 - 30.05.2024

Тројца до четворица пратеници може да преминат од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство, вели за ТВ21 Изет Меџити од коалицијата ВРЕДИ. Според него, двајцата пратеници на турската заедница немаат потенцијал да останат во опозиција, а ...

Меџити најавува проширување на парламентарното мнозинство

Алсат-М

Меџити вели дека пратеници од „Европски фронт“ ќе бидат дел од парламентарното мнозинство

Канал5

По изјавата на Меџити – Мурат за ТВ21: Остануваме во Европскиот фронт, се друго е шпекулација!

ТВ21

Меџити: Три-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ со едната нога се дел од новото парламентарно мнозинство

360 степени

Меџити: Три-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ со едната нога се дел од новото парламентарно мнозинство

365

Пратеници од Европскиот фронт со една нога во новото парламентарно мнозинство?

Deutsche Welle

360 степени Либертас Вечер Прес

Ќе се зголемува ли владејачкото мнозинство?

24 Вести - 30.05.2024

Се ситни ли коалицијата Европски фронт откако Изет Меџити од Вреди во изјава за А2 Си ен ен посочи дека троца пратеници од нивниот политички опонент, односно коалицијата која ја предводи ДУИ можно е да преминат кај нив? Меџити не откри имиња но ...

Меџити: Пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

24 Вести

Се зголемува мнозинството: Пратеници од „Европскиот фронт“ преводен од ДУИ преминуваат кај „Вреди“?

Lider

Меџити: Три-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе бидат дел од новото мнозинство

Макфакс

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

Опсервер

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

24Инфо

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

Скопје инфо

Точка Centar Кајгана Вечер Прес MTM

Вреди убедува 4 пратеници од фронтот на Ахмети за промена на страната

Сител - 30.05.2024

Ќе има ли нови прегрупирања во Собранието за зголемување на владејачкото мнозинство? Откако Мицкоски најави дека од освоени 58 пратенички мандати на изборите, во парламентот ќе располага со 61, зголемување на пратеничката гтрупа најавува и ...

Меџити: Тројца-четворица пратеници на Европски фронт ќе бидат дел од новото парламентарно мнозинство

Слободен Печат

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Бриф

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Н.Македонија

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

365

Меџити: Тројца или четворица пратеници ќе ја напуштат коалицијата со ДУИ и доаѓаат во „Вреди“

Р.С.Европа

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Република

Пулс24 А1 On Zoom Денешен Lider MakPress

Meџити: Во новото мнозинство ќе бидат тројца-четворица пратеници од Европски фронт

МКД - 30.05.2024

Во ТВ гостување Дел од новото парламентарно мнозинство ќе бидат и тројца, можеби четворица пратеници од Европскиот фронт на Али Ахмети, изјави Изет Меџити, лидер на Демократско движење, партија која е дел од коалицијата Вреди.

ЧЕТВОРИЦА ПРАТЕНИЦИ ОД ЕВРОПСКИ ФРОНТ СО ЕДНА НОГА СЕ ВО ВЛАСТА Мисијата на ДУИ пропадна, вели Меџити

+инфо

Meџити: Во новото мнозинство ќе бидат тројца-четворица пратеници од Европски фронт

Сител

Меџити: Тројца-четворица пратеници на Европски фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

Скопје1

Meџити најави пратеници од Европскиот фронт во новото мнозинство

ТВ21

Три пратеници на ДУИ му се приклучуваат на новото мнозинство?

Press24

Meџити најавува зголемување на мнозинството, ќе има и пратеници од Европскиот фронт

4NEWS

Нетпрес

Меџити: Од 18 пратеници на Европскиот фронт, 3-4 со една нога се дел од новото мнозинство

Локално - 30.05.2024

Лидерот на Демократското движење и член на коалицијата ВЛЕН, Изет Меџити тврди дека другата коалиција од албанскиот блок, предводена од ДУИ, не се обединила на идеолошка основа, туку дека се обединиле за да опстанат и да бидат дел од Владата.

Меџити: Од 18 пратеници на Европскиот фронт, 3-4 со една нога се дел од новото мнозинство

Фокус

Меџити: Од 18 пратеници на Европскиот фронт, 3-4 со една нога се дел од новото мнозинство

Либертас

Меџити тврди: 3-4 пратеници од Европски фронт ќе се приклучат на владејачкото мнозинство

Zoom