TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев за „Двојник“: Најголемите фалсификати биле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 08.04.2021

На обвинувањата од опозицијата за негова и одговорност на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во аферата со издавањето пасоши во случајот „Двојник“, премиерот Зоран Заев возврати со одговор дека најголемите фалсификати се случувале во ...

Заев за „Двојник“: Моите коалициони партнери легитимно е да имаат средба со Пекер

ТВ21

Заев: Еден од контролорите им давал документи на опозицијата за да се спаси

Фактор

Заев: Акцијата „Двојник“ е успешна, Спасовски не треба да понесе одговорност

Lider

Заев: Најголемите фалсификати на документи биле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Независен

Заев-Истрагата Двојник е успешна акција спроведена со меѓународни партнери

Либертас

Заев: Најголемите фалсификати на документи биле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ

Фокус Press24 24Инфо Р.С.Европа

Заев: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

Н.Македонија - 08.04.2021

– Не може да се обвинуваат премиерот и министерот за внатрешни работи или слично бидејќи спровеле успешни акции. Вака премиерот Зоран Заев одговори на повиците за одговорност кои доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ, поради лажните пасоши издавани на меѓународни ...

(ВИДЕО) Седат Пекер редовно го посетувал и „Плоштадот Македонија“

Lider

(ФОТО) Седат Пекер се среќавал со бизнисмени блиски до СДСМ

Lider

(ВИДЕО) Турскиот гангстер Седат Пекер бил редовен гостин на кањонот Матка

Lider

Заев за лажните пасоши: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот бидејќи спровеле успешни акции

Слободен Печат

Заев за лажните пасоши: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

MTM

Заев за лажните пасоши: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

Точка

Мак. Весник Република Антропол