TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во пет сообраќајќи повредени 16 лица

МКД - 21.01.2018

Во Македонија во текот на вчерашниот ден се случиле и повеќе сообраќајни несреќи во кои 12 лица добиле потешки или полесни телесни повреди, а во еден случај пожарникари биле приморани да вадат двајца патници од уништено патничко возило.

Сообраќајка во Скопје – жена со тешки повреди, уште петмина полесно повредени

Либертас - 21.01.2018

Утрово околу 01,20 часот на ул.“Ѓорче Петров“ после крстосницата со ул.“Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мини Купер“ со скопски регистерски таблици управувано од Е.М.

Двајца потешко и тројца полесно повредени во сообраќајка на излезот од Пробиштип

Либертас - 21.01.2018

Вчера во 16,25 часот на ул. „Миро Барага“ во близина на излезот од Пробиштип, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел Мерива“ со кочански регистерски таблици управувано од Д.Н.

Жена со тешки повреди по удар на автомобил во бетонска жардиниера на бул.„Александар Македонски“ во Скопје

Либертас - 21.01.2018

Вчера околу 17,00 часот во Скопје на бул.„Александар Македонски“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Лада Нива“ со скопски регистерски таблици управувано од Т.А. (70) од Скопје удрило во бетонска жардиниера.

Повредени шест лица во сообраќајка во Скопје

Фокус - 21.01.2018

Во сообраќајна несреќа во Скопје шест лица се повредени, информираа од МВР. Според полицијата, вчера околу 01,20 часот на ул.“Ѓорче Петров“ после крстосницата со ул.“Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мини ...

Двајца потешко и тројца полесно повредени во сообраќајка на излезот од Пробиштип

Република - 21.01.2018

Две лица се потешко повредени во сообраќајната незгода што се случи вчера во 16,25 часот на ул. „Миро Барага“ во близина на излезот од Пробиштип. Се судриле атничко моторно возило „Опел Мерива“ со кочански регистерски таблици управувано од Д.Н.

Сообраќајка во Скопје - жена веднаш префрлена во болница

Press24 - 21.01.2018

Вчера околу 17 часот во Скопје на булеварот„Александар Македонски“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Лада Нива“ со скопски регистерски таблици управувано од 70-годишниот Т.А. од Скопје удрило во бетонска жардиниера.

Мерцедес излетал од пат и удрил во бетонски ѕид

iPortal - 19.01.2018

На 18.01.2018 година околу 23,55 часот во с.Батинци-скопско се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Е.Л. (36) од с.

Девојка тешко повредена, уште петорица полесно повредени во сообраќајка во Скопје

Република - 21.01.2018

Утрово околу 01,20 часот на ул.„Ѓорче Петров“ после крстосницата со ул.„Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мини Купер“ со скопски регистерски таблици управувано од Е.М.

Тешка сообраќајка во близина на Пробиштип- пет лица тешко повредени

Press24 - 21.01.2018

Вчера во 16 часот и 25 минути на улица „Миро Барага“ во близина на излезот од Пробиштип, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел Мерива“ со кочански регистерски таблици управувано од 32- годишниот Д.Н од Кочани и патничко ...

Жена тешко повредена откако Лада Нива удри во жардиниера

Курир - 21.01.2018

Жена е тешко повредена откако возило „Лада Нива“ со скопски регистерски таблици управувано од Т.А. (70) од Скопје удрило во бетонска жардиниера, вчера на булеварот „Александар Македонски“. -Од незгодата со повреди се здобила сопатничката К.С.

Шест сообраќајки во изминатите 24 часа, едно лице загинало

Слободен Печат - 21.01.2018

Во Дневниот билтен на МВР, досега се регистрирани шест потешки и полесни сообраќајни незгоди, од кои во една загинало едно лице. На 21.01.2018 година во 02:30 часот на магистралниот пат Охрид – Ресен кај село Опеница, се случила сообраќајна несреќа ...

Жена тешко повредена откако Лада Нива удри во жардиниера

Република - 21.01.2018

Жена е тешко повредена откако возило „Лада Нива“ со скопски регистерски таблици управувано од Т.А. (70) од Скопје удрило во бетонска жардиниера, вчера на булеварот „Александар Македонски“. -Од незгодата со повреди се здобила сопатничката К.С.

Автомобил удри во метална канделабра во Ѓорче - шест лица повредени

Press24 - 21.01.2018

Синоќа околу 1 часот и 20 минути пополноќ на улицата “Ѓорче Петров“ после крстосницата со улица “Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мини Купер“ со скопски регистерски таблици управувано од 25-годишната Е.М.

Жена тешко повредена откако Лада Нива удри во жардиниера

Сител - 21.01.2018

Жена е тешко повредена откако возило „Лада Нива“ со скопски регистерски таблици управувано од Т.А. (70) од Скопје удрило во бетонска жардиниера, вчера на булеварот „Александар Македонски“. - Од незгодата со повреди се здобила сопатничката К.С.

Автомобил удри во метална канделабра во Ѓорче - шест лица повредени

Сител - 21.01.2018

Синоќа околу 1 часот и 20 минути пополноќ на улицата “Ѓорче Петров“ после крстосницата со улица “Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мини Купер“ со скопски регистерски таблици управувано од 25-годишната Е.М.

Жена тешко повредена откако теренец удри во жардиниера

Нетпрес - 21.01.2018

Жена е тешко повредена откако возило „лада нива“ со скопски регистерски таблици управувано од 70-годишниот Т.А. од Скопје удрило во бетонска жардиниера, во саботата на булеварот „Александар Македонски“.

Автомобил удри во метална канделабра во Ѓорче – шест лица повредени

МК News - 21.01.2018

Синоќа околу 1 часот и 20 минути пополноќ на улицата “Ѓорче Петров“ после крстосницата со улица “Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мини Купер“ со скопски регистерски таблици управувано од 25-годишната Е.М.

Повредени шест лица во сообраќајка во Скопје

Локално - 21.01.2018

Во сообраќајна несреќа во Скопје шест лица се повредени, информираа од МВР. Според полицијата, вчера околу 01,20 часот на ул.“Ѓорче Петров“ после крстосницата со ул.“Васил Иљоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мини ...