TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џунглата во дворот на Владата ги скара Џафери и Арсовска

Сител - 10.05.2024

Повеќе од 100 дена колку што траеше мандатот на Џафери никој не ја искосил тревата во дворот на Владата. Со доза на загриженост од можноста да се појави некоја змија, новинарите кои денеска дојдоа да ја слушнат последната прес конференција на првиот ...

Израснатата трева во дворот на владата „ги скара“ Џафери и Арсовска

Канал5

Тревата пред Влада бара одговорност

Телма

Израснатата трева во дворот на Владата ги „скара“ Џафери и Арсовска: Кој е надлежен да ја искоси?

Слободен Печат

Џафери ја прозва Арсовска за косење на тревата во владиниот двор

Телма

Арсовска за неискосената трева во Владата: Џафери треба самиот да си го уреди дворот

МКД

Арсовска ја претвори Владата во џунгла, Џафери вели од Град Скопје не ја искосиле тревата

МКД

Фокус Фактор Локално +инфо Независен Скопје1 Сител Либертас

Дворот на Владата како џунгла – Џафери и Арсовска во меѓусебни обвинувања

ТВ21 - 10.05.2024

Вака изгледа дворот на Владата неколку дена пред да заврши со работа техничката влада. Тревата достигнала висина од околу 1 метар. Во врска со ова го прашавме техничкиот премиер Талат Џафери.

Арсовска му врати на Џафери: Ако до сега не знае дека сам треба да си го уреди сопствениот двор, таа лекција ни денес нема да ја научи сигурно

ТВ21

Арсовска до Џафери: Од ВД премиерот од Форино, што кога излегува од дома до Влада ги гаси попатно сите семафори и прави хаос, не е ни очекувано да знае што е негова обврска

4NEWS

Арсовска му одговори на Џафери: ВД Премиерот од Форино, ако до сега не знае дека сам треба да си го уреди дворот, нема ни да научи

Фокус

Од Град Скопје му одговорија на Џафери: Премиерот од Форино кога излегува од дома до Влада ги гаси попатно сите семафори

Скопје инфо

Арсовска до Џафери: Од ВД премиерот од Форино, што кога излегува од дома до Влада ги гаси попатно сите семафори и прави хаос, не е ни очекувано да знае што е негова обврска

Либертас

Град Скопје: Реакција и демант на изјава на Талат Џафери

Канал5

24Инфо Сител +инфо Скопје1 Фактор Макфакс Опсервер Телма

Џафери за неискосената трева во дворот на Владата: Тоа е надлежност на Градот Скопје, а соодветен одговор од граѓаните ...

360 степени - 10.05.2024

„Според процедурите и прописите земјиштетото околу Владата е сопственост и надлежност на градот Скопје и според работата и обврските ‘Паркови и зеленило‘ како јавно претпријатие кое се грижи за изгледот на главниот град е надлежно за таа работа.

Зошто не е искосена тревата околу Владата? – Џафери: Тоа е надлежност на Градот, соодветен одговор на изборите доби градоначалничката

ТВ21

Џафери за не искосената трева во Влада: Соодветен одговор доби и градоначалничката на Градот Скопје по однос на изборниот резултат

4NEWS

Џафери и Арсовска се расправаат кој треба да ја коси тревата во дворот на Владата

Мета

Џафери ја повика Данела да ја искоси тревата во владата, таа му рече сам да си го среди дворот оти не е нејзина надлежност

Сакам да кажам

Град Скопје ја демантира изјавата на Џафери дека ЈП „Паркови и зеленило“ е надлежно за зеленилото во дворот на Владата

Бизнис Вести

Арсовска му врати на Џафери: Ако в.д. премиерот од Форино не знае дека сам треба да си го уреди сопствениот двор, таа лекција ни денес нема да ја научи

360 степени

365 Н.Македонија Локално Точка ММС MakPress Во Центар