TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Темза се излеа – 14 предупредувања за голема опасност

МРТ - 10.02.2014

Темза повеќе илјади куќи по течението на реката темза се во опасност од поплави. нивото на водата ги помина сите рекорди по обилните дождови во изминатиот период.

Темза на рекордно ниво, издадени предупредувања од поплави

Макфакс - 10.02.2014

Нивото на реката Темза достигна рекордно ниво од кога се мери нејзиниот водостој од 80-тите години на минатиот век. Како што јавуваат светските медиуми, нивото на Темза ќе продолжи да расте во текот ...

Британија се бори со поплави, илјадници домови во опасност, Темза на рекордно ниво! (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 10.02.2014

Илјадници домови низ реката Темза во Англија се подготвуваат за големи поплави поради големиот воден бран што се движи кон југот на земјата, јавува Би-би-си.

Илјадници домови во опасност од поплавите во Англија

Нова ТВ - 10.02.2014

Илјадници домови долж течението на реката Темза во Англија се подготвуваат за големите поплави поради големиот воден бран кој се движи кон југ, јавува BBC.

Рекордно високо ниво на Темза во последниве 30 години

Телеграф - 10.02.2014

Британската агенција за човекова околина денеска соопшти дека на 14 локации по течението на Темза, во областите Беркшир и Сари, каде што спаѓаат и југозападните делови од Лондон, им се закануваат ...

Рекордно високо ниво на Темза во последните 30 години

Сител - 10.02.2014

Нивото на реката Темза, во целиот нејзин тек, бележи рекордно високо ниво во последните триесетина години, заканувајќи се со излевање од своето корито и со катастрофални поплавуви на местата што се ...

Темза пред излевање, најризично во Британија

Курир - 10.02.2014

Рекрдно високо ниво по должината не целиот тек бележи реката Темза во последните 30-тина години. Постои опасност од излевање на водите од речното корито, при што би настанале катастрофални поплави на ...

ФОТО: Ризично во Британија, Темза пред излевање

Нетпрес - 10.02.2014

Нивото на реката Темза е подигнато на рекордно ниво, а водата продолжува да расте. Според Би-Би-Си, издадени се 14 предупредување за изливање на реката во Беркшир и Сурејм додавајќи дека 2.500 домови ...

Велика Британија: Темза се излева од своето корито

А1 On - 10.02.2014

Во Велика Британија се издадени предупредувања од можност за големи поплави поради излевање на реката Темза од нејзиното корито, пренесе „Гласот на Русија“.

Јужна Англија под закана од поплави

Канал5 - 10.02.2014

Нови 14 предупредувања од поплави се објавени долж течението на реката Темза , каде се бележи рекордно висок водостој. Се предвидува дека нивото на реката ќе продолжи да расте и во текот на наредните ...

Рекордно високо ниво на Темза во последните 30 години

+инфо - 10.02.2014

Нивото на реката Темза, во целиот нејзин тек, бележи рекордно високо ниво во последните триесетина години, заканувајќи се со излевање од своето корито и со катастрофални поплавуви на местата што се ...

Паника кај Британците - Темза пред излевање

Press24 - 10.02.2014

Реката Темза постои опосност од излевање на водите од речното корито, при што би настанале катастрофални поплави на местата што се наоѓаат во крајбрежниот појас.

Ризично во Британија, Темза пред излевање

Точка - 10.02.2014

Нивото на реката Темза е подигнато на рекордно ниво, а водата продолжува да расте. Според Би-Би-Си, издадени се 14 предупредување за изливање на реката во Беркшир и Сурејм додавајќи дека 2.500 домови ...

Рекордно високо ниво на Темза во последните 30 години

Алфа - 10.02.2014

Нивото на реката Темза, во целиот нејзин тек, бележи рекордно високо ниво во последните триесетина години, заканувајќи се со излевање од своето корито и со катастрофални поплавуви на местата што се ...

Рекордно високо ниво на Темза во последните 30 години

Денешен - 10.02.2014

Нивото на реката Темза, во целиот нејзин тек, бележи рекордно високо ниво во последните триесетина години, заканувајќи се со излевање од своето корито и со катастрофални поплавуви на местата што се ...