TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск на спектакуларен начин ја претстави новата TeslaY (ВИДЕО)

Канал5 - 15.03.2019

На голема манифестација , што се одржа ноќеска во Лос Анџелес преставен е моделот Y на Тесла . Станува збор за кросовер , за кој се очекува дека ќе го надмине моделот 3 на Тесла според продажбата. Цената на новата Тесла е меѓу 30 и 50 000 долари.

Tesla Model Y доаѓа со пет или седум седишта и 370 километри автономија

Авто Плус - 15.03.2019

Tesla вчера пред светот го претстави следниот чекор во своето производно развивање- определен од компанијата како компактен SUV моделот Model Y. Типично за брендот, најевтината верзија на Model Y- Standard Range е со цена од 39.000 американски ...

На чекањето конечно дојде крај – пристигна новата Tesla / ВИДЕО

Додај Гас - 15.03.2019

Американскиот производител на електрични автомобили го претстави новиот, петти модел во својата гама – Model Y или новиот компактен SUV кој во продажба ќе влезе од 2020 година, со почетна цена од 39.000 долари Прво, ќе биде достапна верзијата со ...

Новата ѕвезда на Маск: "Tesla Y" е "SUV" кој вози како спортски автомобил

Точка - 15.03.2019

Стандардната верзија која ќе биде достапна во 2021-ва година ќе чини 39.000 долари со граница од 370 километри. Возилото може да се конфигурира да вклучува 7 места за седење со трошок од дополнителни 3.000 долари.

Tesla го претстави Model Y – помал SUV модел направен на основа на Model 3

Smartportal - 15.03.2019

Како што најави преку Twitter, Елон Маск вчера го претстави најновиот Tesla модел, Model Y. Автомобилот беше претставен на настан во Лос Анџелес, поточно во „LA Design Studio“ од компанијата.

„Тесла“ го претстави својот нов електричен теренец за широките маси

Сакам да кажам - 15.03.2019

„Тесла“ го претстави своето ново електрично возило, кросовер теренец наречен „ model Y “, за време на настан во Лос Анџелес. Извршниот шеф на компанијата Илон Маск кажа дека прво ќе дебитира верзијата со досег од 480 километ ри , која ќе чини околу ...

Tesla го претстави новиот SUV Model Y

Кајгана - 15.03.2019

Во период кога најактуелните случувања од автомобилскиот свет ги добиваме од Саемот во Женева, Tesla уште еднаш покажа дека не е само обичен производител, туку компанија многу различна од сите други на пазарот.

Model Y: Илон Маск го претстави најдобриот Teslа SUV досега

Телефони.мк - 15.03.2019

Уште пред презентирањето на Model Y , дел од аналитичарите за пазарот на електрични автомобили најавија дека ова ќе биде најважниот автомобил на Teslа досега. SUV категоријата на возила стана се повеќе популарна и има многу купувачи на вакви градски ...

ФОТО: Tesla Model S самостојно нагло забрзал и завршил во – река

Високи Октани - 14.03.2019

Ретко која автомобилска марка предизвикува толку многу контроверзи, како што тоа е случај со Teslа Во последниве неколку години американскиот произведувач на електрообили бележи пазарен раст кој е право пропорционален со бројни притужби, пред се на ...

Koj е побрз: Tesla Model 3 или Porsche 911 GT2 RS (ВИДЕО)

Додај Гас - 14.03.2019

Зад воланот на германскиот автомобил е светскиот шампион во Formula 1 Нико Розберг Веќе сме навикнати електричниот Tesla Model S буквално да ги уништува најдобрите суперавтомобили во трки на забрзување.

Tesla Model Y ќе биде 10.000 долари поскап од Model 3

Додај Гас - 14.03.2019

Во пресрет на премиерата на новиот модел на Tesla, кросоверто Model Y, аналитичарите лицитираат за можниот ценовен опсег Како што пренесуваат американските медиуми, Model Y треба да чини најмалку 10.000 долари повеќе од најевтината верзија на Model ...

Спектакуларна промоција на новиот модел Tesla Y

Таратур - 16.03.2019

Новиот модел на Tesla, моделот Tesla Y кој претставува електричен „кросовер“, доживеа спектакуларна футуристичка промоција во Лос Анџелес. Станува збор за кросовер, за кој се очекува дека ќе го надмине моделот 3 на Tesla според продажбата.

Tesla го претстави новиот компактен SUV – Model Y (ВИДЕО)

USB - 15.03.2019

Американскиот производител на електрични автомобили го претстави новиот, петти модел во својата гама – Model Y или новиот компактен SUV кој во продажба ќе влезе од 2020 година, со почетна цена од 39.000 долари.

Tesla Model Y ќе биде 10.000 долари поскап од Model 3

USB - 15.03.2019

Во пресрет на премиерата на новиот модел на Tesla, кросоверот Model Y, аналитичарите лицитираат за можниот ценовен опсег. Како што пренесуваат американските медиуми, Model Y треба да чини најмалку 10.000 долари повеќе од најевтината верзија на Model ...