TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дескоска до Брнз: Законот за ЈО е клучен предизвик

Телма - 19.07.2019

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Брнз. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен мандат на ...

Дескоска ѝ рекла на Брнс дека сме во сензитивна ситуација со новиот закон за ЈО

+инфо - 19.07.2019

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. Дескоска истакна дека во моментот се наоѓаме во многу сензитивна ...

Новата американска амбасадорка Кејт Бернс на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Локално - 18.07.2019

Американската амбасадорка Кејт Бернс на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потврдува за ТВ 24 висок партиски функционер. Според него, состанокот е протоколарен, за запознавање на новата амбасадорка на САД со лидерот на опозицијата и ...

Дескоска се сретна со новата амбасадорка на САД

Макфакс - 19.07.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска се сретна со новоименуваната амбасадорка на САД во Република Северна Македонија, Кејт Мари Брнз. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз и изрази благодарност за ...

Дескоска-Бернс: Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

24Инфо - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска на средба со Бернс, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

MTM - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Десковска се сретна со амбасадорката Брнз

Н.Македонија - 19.07.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска се сретна со новоименуваната амбасадорка на САД во Република Македонија, Кејт Мари Брнз. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз и изрази благодарност за досегашната ...

Дескоска на средба со Бернс, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

1tv - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска на средба со новата амбасадорка на САД

Скопје1 - 19.07.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, се сретна со новоименуваната амбасадорка на САД во Република Македонија, Кејт Мари Брнз. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката Брнз и изрази благодарност за досегашната ...

Дескоска на средба со Бернс, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

Press24 - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска – Брнс: Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

Република - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска на средба со Брнз, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

Канал5 - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Македонија, Кејт Мари Брнз, соопшти Министерството за правда. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен мандат на ...

Дескоска-Бернс: Во моментот се наоѓаме во многу сензитивна ситуација со Законот со Јавното обвинителство

Слободен Печат - 19.07.2019

Во поглед на реформската агенда на Министерството за правда, Дескоска ја информираше амбасадорката Бернс за досегашните активности и одблизу ја запозна со донесените закони, но и со клучниот предизвик што претстои на патот на интеграција на државата ...

Дескоска на средба со Брнс, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

Локално - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Брнс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска на средба со Бернс, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

Либертас - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска на средба со Бернс, Законот за ЈО клучен предизвик за Министерството за правда

Опсервер - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.

Дескоска се сретна со амбасадорката на САД, Бернс

MakPress - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката ...

Дескоска на новата американска амбасадорка и објаснуваше дека работата со законот за Јавно обвинителство е сензитивна

PressingTV - 19.07.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Кејт Мари Бернс, соопшти Министерството за правда.