TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

Сител - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

Нова ТВ - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Макфакс - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“ преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава „мерцедeсот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

МКД - 13.02.2018

„Мерцедесот" што беше купен за 600 илјади евра, Владата на Република Македонија на денешната седница реши да го продава на аукција со почетна цена од 230.000 евра. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски по денешната седница на Владата преку видео на ...

Мерцедeсот оди на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Фокус - 13.02.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски по денешната седница на Владата преку видео на Твитер соопшти дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен по барање на поранешниот премиер Никола Груевски, ќе биде ставен на електронско јавно наддавање.

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

Алсат-М - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенз C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Груевски: Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

24 Вести - 12.02.2018

Осум бомби за набавката на фамозниот мерцедес ќе бидат докази во судскиот процес Тенк, кој СЈО го води против екс премиерот Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и нејзиниот помошник за јавни набавки Ѓоко Поповски.

„Мерцедесот“ на Груевски ќе се продава на аукција, почетна цена 230 илјади евра

А1 On - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Груевски: Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

Фокус - 12.02.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“, за драстично намалената вредност на мерцедесот, кој сега чини 234 илјади евра, а кој тој го нарача за 600 000 евра додека беше премиер,рече дека власта повторно се служи со ...

Владата одлучи: „Мерцедесот“ оди на продажба со почетна цена од 230.000 евра

Вечер - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Бомбите ќе бидат докази во Тенк

Алсат-М - 12.02.2018

Судиката ги одби сите предлози на одбраната на Никола Груевски да се отфрли вештачењето кое го нарачало СЈО како и прислушуваните разговори преку кои се дозна за нарачката за луксузниот мерцедес од над половина милион евра.

(ВИДЕО) Груевски: Се водат политички процеси за да се зборува за тоа, а не за менувањето на името

А1 On - 12.02.2018

Против мене се води политички процес, во кој што судиите треба да одработат. Секој ден сум во судница, бидејќи Заев и Димитров го решаваат името и им треба народот да зборува за Груевски и случаите, рече експремиерот Никола Груевски по денешното ...

Груевски: Власта или не сака да го продаде Мерцедесот, или сака на некој свој

Press24 - 12.02.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа за набавката на Мерцедесот. - „Ова е политички процес во кој судиите треба да одработат. И ме ставаат во судница затоа што Заев и Димитров го решаваат името и им треба да се ...

Груевски тврди: Власта или не го продава или сака да го продаде мерцедесот на некој свој

Слободен Печат - 12.02.2018

Мерцедесот набавен по многу висока цена стана дел од предметот „Тенк“ кој го води СЈО против Груевски, Јанкулоска и Поповски. Откако експремиерот обвини дека сите судски процеси против него се всушност политички мотивирани и порача дека јавноста ...

Груевски: Секој ден сум во судница, бидејќи Заев и Димитров го решаваат името

Стандард - 12.02.2018

„Против мене се води политички процес, во кој што судиите треба да одработат. Секој ден сум во судница, бидејќи Заев и Димитров го решаваат името и им треба народот да зборува за Груевски и случаите“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното ...

Ова никој не го очекуваше: Мерцедесот кој беше нарачан за Груевски ќе се продава за три пати пониска цена

Sky - 13.02.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски по денешната седница на Владата преку видео на Твитер соопшти дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен по барање на поранешниот премиер Никола Груевски, ќе биде ставен на електронско јавно наддавање.

Бошњаковски: Наскоро ќе одлучиме дали мерцедесот ќе се продава или ќе се чува

Слободен Печат - 12.02.2018

Во декември минатата година Министерството за внатрешни работи го предаде возилото на Владата на Република Македонија, која предизборно најави дека ќе го продава на јавна лицитација за да купи амбулантни возила.

Марковски: Опремата на блиндираниот мерцедес вреди повеќе од 200.000 евра

Слободен Печат - 12.02.2018

Луксузниот мерцедес не е единственото блиндирано возило што го поседува Македонија, но сепак, станува збор за едно од најзаштитените и најлуксузните автомобили во светот, сметаат безбедносните експерти.

Груевски и Јанкулоска денеска на судење за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра

Фокус - 12.02.2018

Поради набавката на луксузниот „мерцедес“ од 600.000 евра, поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, неделава ќе треба да се појави три пати на судење. За предметот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство се закажани ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

Локално - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Неделава три рочишта за набавката на владиниот мерцедес

Слободен Печат - 11.02.2018

Три рочишта во Кривичниот суд се закажани во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во текот на неделава. Првото судење за случајот кој се однесува на набавката на мерцедесот вреден 600.000 евра е закажано за утре, второто во ...

(ВИДЕО) Груевски: Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

Либертас - 12.02.2018

Осум бомби за набавката на фамозниот мерцедес ќе бидат докази во судскиот процес Тенк, кој СЈО го води против екс премиерот Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и нејзиниот помошник за јавни набавки Ѓоко Поповски.

Во Македонија и после 12 месеци главна тема Мерцедесот купен од Груевски

Поглед - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Груевски: Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

Локално - 12.02.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“, за драстично намалената вредност на мерцедесот, кој сега чини 234 илјади евра, а кој тој го нарача за 600 000 евра додека беше премиер,рече дека власта повторно се служи со ...

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Точка - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Груевски: Политички процес против мене, целта е смена на името

+инфо - 12.02.2018

Според него, дебатите со продавањето на „мерцедесот“ биле дел од пропагандата за одвлекување на вниманието од смената на името и идентитетот. Против мене се води политички процес, во кој што судиите треба да одработат.

Груевски: Власта или не сака да го продаде Мерцедесот, или сака на некој свој

МК News - 12.02.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа за набавката на Мерцедесот. – „Ова е политички процес во кој судиите треба да одработат. И ме ставаат во судница затоа што Заев и Димитров го решаваат името и им треба да се ...

Марковски: Само опремата на блиндираниот мерцедес вреди повеќе од 200.000 евра

Либертас - 12.02.2018

Не верувам дека најдобро решение е да се продаде мерцедесот, бидејќи за толку ниска цена може само малку да се добие, а многу да се изгуби, смета безбедносниот експерт Благоја Марковски во изјава за Слободен печат .

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“...

Н.Македонија - 12.02.2018

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“ Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ...

Мерцедесот од 600 000 евра оди на аукција – почетната цена многу пониска

Канал5 - 13.02.2018

Владата одлучи Мерцедесот што го купи владата на Груевскиз за 600 000 евра да оди на аукција со почетна цена од 230 000 евра. Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот ...

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Република - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „мерцедесот“

еМагазин - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Фамозниот Мерцедес на Груевски оди на продажба, почетна цена 230 илјади евра

еМагазин - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Во Кривичен суд денеска рочиште за случајот „Тенк“

Press24 - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Денеска судење за „Тенк“, Груевски и Јанкулоска пак во суд

МКД - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк", во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Владата донесе одлука: Мерцедесот-„Тенк“ ќе се продава за 230.000 евра!

ТВ21 - 13.02.2018

Владата на вечерашната седница донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

„Тоа на М“ ќе се продава на аукција - почетна цена е 230.000 евра

+инфо - 13.02.2018

Продажбата ќе се врши преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии. Владата одлучила да го продаде Мерцедесот кој претходната владејачка гарнитура го набави за 600.000 евра.

Груевски, Јанкулоска и Поповски дојдоа на суд за „Тенк“

Канал5 - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска продолжи судењето за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски, за ...

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

Press24 - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

CivilMedia - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Владата го продава Мерцедесот на Груевски со почетна цена од 230.000 евра

Стандард - 13.02.2018

Владата денеска на седница донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за мерцедесот

Нова ТВ - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

+инфо - 12.02.2018

Судијката Добрила Кацарска минатото рочиште го одложи по барањето на адвокатот Богољуб Софрониевски, кој немал доволно време за подготовка. Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк”

Слободен Печат - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

ТВ21 - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

Телма - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

24 Вести - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

Либертас - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

Алсат-М - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...

Груевски, Јанкулоска и Поповски на судење за „Тенк“

Поглед - 12.02.2018

Во Кричниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко ...