TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марихуана пронајдена кај 23-годишна девојка во Карпош и кај момче во Ѓорче

Скопје инфо - 03.10.2022

Во две одвоени интервенции на полицијата, вчера на подрачјето на Скопје е пронајдена и одземена марихуана. На 02.10.2022 во 22.15 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од ...

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

MakPress - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 13.20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други ...

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

24Инфо - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 13.20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други ...

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1 On - 03.10.2022

На 2.10.2022 во 13.20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други ...

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

Макфакс - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 13.20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други ...

Лишен од слобода жител на Виница

Курир - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 13:20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други ...

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

Опсервер - 03.10.2022

Полициски службеници вчера во 13:20 часот во Виница го лишиле од слобода виничанецот З.Г.(28). -При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други предмети кои потекнуваат ...

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

Точка - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 13.20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други ...