TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорчев – прв кандидат за претседател

Телма - 23.01.2019

Пратеникот Владимир Ѓорчев објави дека има желба и капацитет да ја води државата во следните пет години. Како свои адути ги наброја: искуството, знаењето, мотивацијата, чесноста, лојалноста, љубовта кон Македонија и победничкиот тренд што го покажал ...

Владимир Ѓорчев објави кандидатура за претседател на Македонија

Локално - 23.01.2019

Владимир Ѓорчев (32) пратеник на ВМРО-ДПМНЕ објави денеска дека ќе се кандидира за претседател на државата, но одбегна да образложи дали има поддршка од партијата. Тој тврди дека има потребно искуство, па дури и мотив за да биде првиот човек на ...

Ѓорчев сака да биде претседател, објави кандидатура и избега од новинарите

ТВ21 - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, ќе се кандидира за Претседател на државата. Тој смета дека го има потребното искуство и мотив за да биде првиот човек на државата, затоа, во следните 3 месеци ќе ја побара довербата на граѓаните.

Влатко Ѓорчев влезе во претседателска трка, ќе бира ли СДСМ меѓу Спасовски и Шеќеринска?

24 Вести - 23.01.2019

Од собраниската говорница во собранието Влатко Ѓорчев ја стратуваше претседателската кампања. Во 15 минутното обраќање, без да одговори на новинарски прашања, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ во стилот на кандидат за претседател, а не само еден од можните ...

Ѓорчев ја стартуваше внатрепартиската трка за претседател - СДСМ ќе ги чека партиските анкети

Сител - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев влегува во трката за наследник на Иванов. На патот до Водно му стои партиската конвенција на средина од идниот месец и претседателските избори на крајот од април. 40 годишниот татко на 4 деца се решил на ваков чекор бидејќи како што ...

Ѓорчев објави кандидатура за претседател: СДСМ нека му ја мисли за мојот противкандидат

Нова ТВ - 23.01.2019

Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Владимир Ѓорчев денеска официјално објави дека поднел кандидатура за претседателски кандидат од неговата партија. Партиската кандидатура треба да биде потврдена на конвенцијата која ќе се одржи на 16 февруари во Струга.

Ѓорчев влезе во партиската трка за претседател на државата

Р.С.Европа - 23.01.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска објави дека се кандидира на огласот во неговата матична партија за изборот на нивни кандидат за претседател на државата. “Објавувам и кажувам дека се кандидирам за претседател.

Ѓорчев ја објави претседателската кандидатура: Искусен сум и чесен, ќе се измориме од набројување каде сме победиле на ...

Фокус - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да застане на чело на оваа држава.

Ѓорчев уште некандидиран се „умори“ од броење на 500.000 гласови на 21 април

МКД - 23.01.2019

Има моменти во животот кога човек треба да го искористи целото свое искуство, целото свое знаење и познанства во функција на народот и државата. Вака пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев најави на прес-конференција дека се кандидира за ...

Ѓорчев доцнеше 20 минути, говореше 20 минути, но побегна од новинарските прашања

А1 On - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев, кој денеска ја објави својата намера да биде кандидат за претседател, на закажаната прес-конференција доцнеше 20 минути, говореше 20 минути, и си замина без да одговори на прашањата на новинарите.

Дали таткото на четири деца ќе стане татко на нацијата?

Вечер - 23.01.2019

Додека владејачката коалиција дефинира кој би бил консензуален кандидат и дали заедно со претседателски да распише и предвремени парламентарни избори, во опозициската ВМРО-ДПМНЕ официјално е потврдена кандидатурата на актуелниот пратеник Влатко ...

Влатко Ѓорчев се кандидираше за претседател на државата (видео)

Телма - 23.01.2019

Пратеникот и член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев соопшти дека се пријави на огласот на партијата за претседателски кандидат. Тврди дека е одличен кандидат со кој Македонија би можела да добие и многу да напредува, дека е чесен, ...

Уште на самиот почеток падна на испитот – Ѓорчев избега од новинарски прашања

Макфакс - 23.01.2019

Претседателскиот кандидат Влатко Ѓорчев не дозволи новинарите да му поставуваат прашања откога тие го чекаа 15 минути да ја почне и 13 минути да ја заврши прес-конференцијата. Ѓорчев набрзина, без никакво објаснување, излезе од прес-салата, а по ...

Влатко Ѓорчев ја објави својата кандидатура за претседател на Република Македонија

Република - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференцијата ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да застане на чело на оваа ...

Ѓорчев: Поседувам искуство, знаење и лојалност за претседател!

+инфо - 23.01.2019

Поседувам искуство, мотивација, знаење, чест, лојалност, ги знам сите градови, општини и села во Македонија, порача пратеникот Владимир (Влатко) Ѓорчев најавувајќи дека се пријавил на огласот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат на изборите во ...

Ѓорчев објави кандидатура за претседател

Тера - 23.01.2019

Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Владимир Ѓорчев денеска официјално објави дека поднел кандидатура за претседателски кандидат од неговата партија. Партиската кандидатура треба да биде потврдена на конвенцијата која ќе се одржи на 16 февруари во Струга.

Ѓорчев ја потврди претседателската кандидатура: Да ја вратиме надежта во Македонија

Н.Македонија - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев денеска на прес-конференција објави дека ќе се кандидира за претседател на државата. – Објавувам и кажувам дека ќе се кандидирам за претседател. Имам искуство, мотивација, знаење, чесност и лојалност, рече Ѓорчев на прес-конференција ...

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

еМагазин - 23.01.2019

Претседателските кандидати очекувано се во фокусот на Твитер заедницата. Денеска „хит“ е првиот кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Влатко Ѓорчев, кој за да стане и официјален кандидат на партијата треба да ја добие подршката на ...

Ѓорчев иако се уште не е официјален кандидат за претседател сепак се гледа како сигурен наследник на Иванов

1tv - 23.01.2019

На 21-ви април Влатко Ѓорчев половина час ќе набројувал каде и на кои места предничи во првиот круг на претседателските избори. Вака, еден од конкурентите за претседателски кандидат кој треба да излезе од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ја ...

Ѓорчев: Не се грижам кој ќе биде противкандидат од СДСМ, тие го излажаа народот

Макфакс - 23.01.2019

Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира.

Влатко Ѓорчев се пријави на огласот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат

Сакам да кажам - 23.01.2019

Долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК дека се пријавил на огласот за претседателски кандидат на неговата партија. ВМРО-ДПМНЕ на 4 јануари објави јавен повик за пријавување кандидатури за избор на претседател ...

Ѓорчев и официјално потврди дека ќе се кандидира за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 23.01.2019

Пратеникот Влатко Ѓорчев потврди дека ќе се кандидира за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. За МКД.мк тој кусо изјави дека ќе се јави на јавниот оглас што го објави опозициската ВМРО-ДПМНЕ и дека верува во искуството и знаењето што ...

Влатко Ѓорчев ќе бара поддршка за претседателски кандидат од ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 23.01.2019

Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Влатко Ѓорчев попладнево на прес конференција ќе ја објави кандидатурата во рамки на партијата за претседателските избори. Тој е првиот од опозицската партија кој јавно објавува дека ќе се кандидира, пред рокот 31 јануари ...

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за ...

Ѓорчев ја потврди претседателската кандидатура: Да ја направиме Македонија подобра, да завршат разочарувањата

ТВ21 - 23.01.2019

Владимир Ѓорчев на денешната прес-конференција во Собранието на Република Македонија, ја потврди својата претседателска кандидатура од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Тој ги повика сите граѓани да му се придружат во борбата, бидејќи, како што истакна тој, ...

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија

24 Вести - 23.01.2019

Пратеникот Владимир Ѓорчев (41) денеска на прес конференција во 14.30 часот јавно ќе објави дека ќе поднесе кандидатура до конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на која ќе се бира кандидат за претседател на државата.

Влатко Ѓорчев ќе бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за кандидат за претседател на државата

Р.С.Европа - 23.01.2019

Пратеникот Влатко Ѓорчев денеска планира јавно да објави дека сака да се кандидира за претседател на државата на претстојните избори на пролет. Ѓорчев за Радио Слободна Европа потврди дека планира да ја побара поддршката од својата партија на ...

Ѓорчев е вториот пријавен кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 23.01.2019

Пратеникот Влатко Ѓорчев, кој денеска соопшти дека ќе аплицира на партискиот конкурс за претседател на Македонија е вториот пријавен кандидат на јавниот оглас што го распиша ВМРО-ДПМНЕ. Според информациите на „Независен весник“, пред неколку дена ...

Влатко Ѓорчев е прв кандидат за шеф на државата од ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 23.01.2019

Пратеникот Владимир Ѓорчев денеска од Собрание ќе обелодени дека ќе се пријави на огласот на својата партија ВМРО-ДПМНЕ за кандидидат за претседател на државата, потврди Ѓорчев за Плусинфо.

Ѓорчев ќе објави дека ќе се кандидира за претседателски кандидат на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 23.01.2019

Пратеникот Владимир Ѓорчев денеска планира јавно да објави дека ќе поднесе кандидатура до конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на која ќе се бира кандидат за претседател на државата – објави Лидер.

Влатко Ѓорчев: Ќе се кандидирам за претседател

Независен - 23.01.2019

Пратеникот Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, потврдува тој за „Независен весник“. Верува дека со искуството и знаењето што го има, ќе успее да ги придобие гласовите на граѓаните.

Ѓорчев ќе се кандидира за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 23.01.2019

Пратеникот и член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев најави дека ќе се пријави на партискиот оглас за претседателски кандидат. Повеќе детали се очекува да соопшти попладнево на прес-конференција во Собранието на Македонија.

Ѓорчев: На 21 април ќе набројувам „Победивме во Прилеп, победивме во Крива Паланка, победивме....“

Фактор - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев на прес-конференција во Собранието изјави дека ќе победи уште во првиот круг на 21 април на претседателските избори доколку биде номиниран од ВМРО-ДПМНЕ како кандидат во трката од оваа опозициска партија.

СДСМ со реакција за кандидатурата на Ѓорчев: Со години молчеше за криминалите на Груевски

еМагазин - 23.01.2019

Владимир Ѓорчев е првиот кандидат кој јавно обелодени дека сака да застане рамо до рамо со Христијан Мицкоски, против ЕУ и НАТО, да тргне по антизападните стапки на Груевски и Иванов, се вели во реакцијата на СДСМ за кандидатурата на Влатко Ѓорчев ...

Влатко Ѓорчев, можен кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател

Мета - 23.01.2019

Пратеникот Влатко Ѓорчев на претстојната конвнција на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде еден од кандидатите кои ќе претендираат да бидат кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните претседателски избори.

Ѓорчев бара од ВМРО-ДПМНЕ да го предложат да претседател на Северна Македонија

Скопје1 - 23.01.2019

Владимир Ѓорчев денеска ќе ја поднесе кандидатурата до конвецнијата на ВМРО-ДПМНЕ. Ѓорчев во телефонски разговор за Скопје1 потврди и кусо ни најави дека ќе одржи пресс конференција во собранието на Р Македонија во 14:30 мин, на која ќе ќе обелодени ...

Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија на огласот на ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се кандидира за претседател на Македонија на огласот на партијата. Самиот Ѓорчев за ТВ21 ја потврди оваа информација. Тој денеска на прес-конференција ќе соопшти дека и официјално влегува во ...

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

еМагазин - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев е првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, кој на Конвенцијата на партијата на која ќе се избира кандидатот ќе побара подршка од раководството. Кој е Влатко Ѓорчев Ѓорчев моментално е по пети пат пратеник на ВМРО-ДПМНЕ ...

Познат првиот кандидат за претседател на Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 23.01.2019

Влатко Ѓорчев е првиот кандидат што ќе се пријави на огласот на ВМРО-ДПМНЕ да биде шеф на државата на пролетните претседателски избори. Пратеникот ја потврди веста попладнево за „Независен весник“, а тоа и се очекуваше откако влијателниот член на ...

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија

еМагазин - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот и Централниот комитет, Влатко Ѓорчев ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на престојните претседателски избори. Потврда на информацијата стигна од самиот Ѓорчев, а дека е еден од можните кандидати на ...

Ѓорчев сака да биде претседател, објави кандидатура и избега од новинарите

4NEWS - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, ќе се кандидира за Претседател на државата. Тој смета дека го има потребното искуство и мотив за да биде првиот човек на државата, затоа, во следните 3 месеци ќе ја побара довербата на граѓаните.

Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа

Курир - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да застане на чело на оваа држава.

Уште на самиот почеток падна на испитот – Ѓорчев избега од новинарски прашања

Centar - 23.01.2019

Претседателскиот кандидат Влатко Ѓорчев не дозволи новинарите да му поставуваат прашања откога тие го чекаа 15 минути да ја почне и 13 минути да ја заврши прес-конференцијата. Ѓорчев набрзина, без никакво објаснување, излезе од прес-салата, а по ...

Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател

Независен - 23.01.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. – Објавувам и кажувам дека ќе се кандидирам за претседател.

ВИДЕО: Ѓорчев иако се уште не е официјален кандидат за претседател сепак се гледа како сигурен наследник на Иванов

Либертас - 23.01.2019

На 21-ви април Влатко Ѓорчев половина час ќе набројувал каде и на кои места предничи во првиот круг на претседателските избори. Вака, еден од конкурентите за претседателски кандидат кој треба да излезе од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ја ...

Влатко Ѓорчев се пријави на огласот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат

Сител - 23.01.2019

Долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК дека се пријавил на огласот за претседателски кандидат на неговата партија. ВМРО-ДПМНЕ на 4 јануари објави јавен повик за пријавување кандидатури за избор на претседател ...

Влатко Ѓорчев ќе се пријави на огласот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат

Фокус - 23.01.2019

Пратеникот, Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше јавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: „Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам ...

Ѓорчев ја потврди претседателската кандидатура: Да ја направиме Македонија подобра, да завршат разочарувањата

4NEWS - 23.01.2019

Владимир Ѓорчев на денешната прес-конференција во Собранието на Република Македонија, ја потврди својата претседателска кандидатура од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Тој ги повика сите граѓани да му се придружат во борбата, бидејќи, како што истакна тој, ...

Влатко Ѓорчeв за Претседателски кандидат од ВМРО ДПМНЕ

Centar - 23.01.2019

Пратеникот Владимир Ѓорчев (41) денеска на прес конференција во 14.30 часот јавно ќе објави дека ќе поднесе кандидатура до конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на која ќе се бира кандидат за претседател на државата.

Ѓорчев ќе побара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат

Алсат-М - 23.01.2019

Пратеникот Влатко Ѓорчев попладнево планира јавно да објави дека сака да се кандидира за претседател на државата на претстојните избори на пролет. Тој за Радио Слободна Европа потврдил дека планира да ја побара поддршката од својата партија на ...