TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Конечно задоволство на „Емирати“, Вила немоќна против разиграните момци на Артета

Gol.mk - 22.10.2021

Англискиот фудбалски гигант Арсенал, по пауза од две децении е без меѓународни обврски, па затоа оваа сезона за бодови во Премиер лигата се бори и во петок. На отворањето на деветото коло, „топџиите“ покажаа сила против незгодната Астон Вила и со ...

Арсенал се врати на победничките патеки во Премиер лигата

Слободен Печат - 22.10.2021

Фудбалерите на Арсенал по двете ремија, вечерва се вратија на победничките патеки во Премиер лигата. „Топчиите“ во првиот натпревар од деветтото коло во Премиер лигата со 3:1 ја совладаа Астон Вила.

Моќен перформанс на Арсенал против Астон Вила (ВИДЕО)

МКД - 22.10.2021

По двете нерешени средби во низа, Арсенал им се врати на победите откако со 3-1 ја совлада Астон Вила. Арсенал одигра доминантен натпревар против Астон Вила, тимот на Артета особено изгледаше моќно во првото полувреме. Резултатот беше отворен во 23.

Арсенал влезе во добра серија, совладан тимот на Астон Вила (Видео)

Дерби - 22.10.2021

Екипата на Арсенал по лошиот старт на сезоната влезе во една добра серија во која немаат пораз на шест натпревари со ред. На денешниот, прв натпревар од деветтото коло од англиската Премиер лига, Арсенал со 3:1 славеше против Астон Вила.

„Топчиите“ распукаа: Астон Вила падна на „Емирати“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.10.2021

По две ремија по ред, вечерва Арсенал славеше победа од 3-1 против Астон Вила во рамки на 9.коло во Премиерлигата. Томас Парти со својот прв гол во кариерата во дресот на „топчиите“ погоди за 1-0 во 23.минута.

Арсенал без проблеми ја реши Астон Вила… (ВИДЕО)

Екипа - 22.10.2021

Арсенал ја запиша и четвртата победа сезонава триумфирајќи во првиот натпревар од 9. коло во Премиерлигата со 4-2 против Астон Вила. „Топчиите“ поведоа во 23. минута, а со голот на Обамејанг во последните секунди од првиот дел веќе беше 2-0 со ...

(ВИДЕО) Конечно, вистинскиот Арсенал: „Топчиите“ ја растурија Вила

Спортклуб - 22.10.2021

Екипата на Арсенал го одигра најдобриот натпревар оваа сезона и ја оствари четвртата победа во низа, а во исто време остане непоразен петти меч по ред. Лондонскиот тим беше особено доминантен во првото полувреме во кое постигна два од трите гола во ...

Арсенал со победа му честиташе роденден на Венгер, гол-забавата ја отвори Парти

Спортманија - 22.10.2021

Топчиите тргнаа со три порази, а оттогаш имаат четири победи и две нерешени. Арсенал со 3-1 ја надигра и победи Астон Вила, па после историски најслабиот старт и трите порази по ред, сега Топчиите со четири победи и две ремија на последните шест ...

„Топчиите“ се распукаа против Астон Вила (видео)

SportMedia - 22.10.2021

По две ремија, фудбалерите на Арсенал запишаа победа во Премиер лигата. „Топџиите“ ја победија Астон Вила на свој терен со 3:1 во 9.коло на најсилната англиска лига. Парти го доведе Арсенал во водство, а во 45.

„Топчиите“ ги шокираа и сопствените навивачи: Ваква доминација на Арсенал не се памети

Sport M - 22.10.2021

По првото полувреме, Арсенал води на Емирати против Астон Вила со 2:0. Избраниците на Микел Артете одиграа феноменални 45 минути и целосно го надиграа Астон Вила, која може да биде среќна што прими само два гола во првото полувреме.

ВИДЕО: Арсенал им се врати на победите, трет пораз во низа за Астон Вила

Дриблинг - 22.10.2021

Арсенал по нерешените исходи против Кристал Палас и Брајтон, им се врати на победите во Премиер лигата откако на домашен терен славеше против Астон Вила со 3:1 во првиот натпревар од 9 коло.

Арсенал им се врати на победите, моќен триумф над Астон Вила (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.10.2021

По двете нерешени средби во низа, Арсенал им се врати на победите откако со 3-1 ја совлада Астон Вила. Арсенал одигра доминантен натпревар против Астон Вила, тимот на Артета особено изгледаше моќно во првото полувреме. Резултатот беше отворен во 23.

Мерсон ги типуваше дуелите од ПЛ: Јунајтед и Ливерпул ќе ги поделат бодовите, Вест Хем ќе слави во лондонската ...

Дерби - 22.10.2021

Пред нас е новата рунда во Премиер лигата која започнува вечерва на „Емирејтс“ каде Арсенал ќе го пречека составот на Астон Вила. Оваа деветта рунда освен овој дуел ни носи уште неколку интересни битки од кои дефинитивно во прв план е дербито меѓу ...

Озил може да се врати во Премиер лигата

Спортски - 22.10.2021

Англиските медиуми пренесуваат дека Месут Озил може да се врати во Премиер лигата и да го облече дресот на Њукасл. Искусниот играч за врска не е премногу задоволен од животот во Истанбул и сериозно размислува да се врати на Островот.

Арсенал – Астон Вила: Дуел на две екипи кои разочаруваат сезонава

Спортски - 22.10.2021

Арсенал има за цел да ја продолжи својата серија без пораз во Премиер лигата на шест натпревари и во мечот во петок против Астон Вила влегува со значително зголемена самодоверба. „Топчиите“ успеаа да спасат бод против Кристал Палас во понеделникот ...

Толку беше од Фенербахче: Месут Озил пред враќање во Премиер лигата

Курир - 22.10.2021

Поранешниот германски репрезентативец Месут Озил е блуску до враќање во Премиер лигата. Поранешниот играч на Арсенал е желба на новите сопственици на Њукасл. Тој не задоволен од животот во Истанбул и сака назад на Островот.

Озил се врака на Островот

Вечер Прес - 22.10.2021

Германскиот интернационалец од редовите на турскиот гигант Фенербахче, Месут Озил, е најновата желба на новите сопственици на англискиот премиерлигаш Њукасл. Искусниот играч за врска не е премногу задоволен од животот во Истанбул и сериозно ...

Артета е уверен, Арсенал може до победа против Астон Вила

Дриблинг - 22.10.2021

Арсенал е во серија од седум натпревари без пораз во сите конкуренции, по она серија од пет победи следуваа нерешените со Брајтон и Кристал Палас. Откако освоија бод на дуелот со Кристал Палас, Артета најави дека овој тим има капацитет да влезе во ...

Арсенал остана без Сака за мечот со Астон Вила

SportMedia - 22.10.2021

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета изјави дека играчот од средниот ред, Букајо Сака, може да го пропушти натпреварот со Астон Вила од 9. коло на Премиер лигата поради повреда. „Букајо се уште не тренира.