TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тортевски: Ние ги плаќаме за да му го носат тефтерот на Шилегов

Фокус - 13.10.2021

Адвокатот Александар Тортевски, кој е кандидат за градоначалник на Скопје на Твоја Партија, на денешната дебата со конкурентите на Телма му се спротивстави на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој тврди дека Градот Скопје нема како да ја спречи ...

Противкандидатите го нападнаа Шилегов во дебата, тој се бранеше со постигнатото во Скопје

Слободен Печат

Шилегов избега од дебата откако доби канонада од сите кандидати (ВИДЕО)

Нетпрес

Жестоки обвинувања меѓу Арсовска и Шилегов

Фокус

Шилегов кон Арсовска: Како не ви кажаа дека 16 од 20 проекти во вашата програма се веќе спроведени?

Centar

Арсовска со порака до Шилегов: ЌЕ градоначалници и ЌЕ проекти на скопјани повеќе не им се потребни

Република

Данела Арсовска, Петре Шилегов и Петар Георгиевски во петок во „Само вистина“

Канал5

Бриф Lider Press24 Курир Република Бриф Frontline Опсервер

Арсовска: Шилегов да даде отчет каде ги потроши 12 милиони евра од продажбата на Градската куќа

Сител - 13.10.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска тврди дека актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов, објавил оглас за купување нова градска куќа, „противзаконски и сред избори“.

Арсовска: 11-те милиони евра планирани за купување нови канцеларии за градоначалникот, јас ќе ги наменам за можности за младите

Press24

Арсовска: Шилегов да даде отчет каде ги потроши 12 милиони евра од продажбата на Градската куќа

Слободен Печат

Арсовска: Шилегов да даде отчет каде ги потроши 12 милиони евра од продажбата на Градската куќа

Вечер Прес

Арсовска: 11те милиони евра планирани за градаска куќа, јас ќе ги наменам за можности за младите

Независен

Арсовска: Каде е тунелот под Кале, каде е зип линијата, каде е реновираното езеро Треска да се врати кај граѓаните?

Република

Арсовска: 11те милиони евра планирани за купување нови канцеларии за градоначалникот, јас ќе ги наменам за можности за младите

Локално

Курир Скопје инфо Канал5 +инфо Опсервер Република Нетпрес MTM

СДСМ до Арсовска: Парите од продажбата на Градска куќа се во буџетот на Град Скопје, нема сигурно да се потрошат на ...

Frontline - 13.10.2021

„Независната“ кандидатка со кампања дебело финансирана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска продолжува во јавноста да шири неинформираност и непознавање на законите, мислејќи дека некој може да продаде јавен имот и парите да ги снема.

СДСМ Скопје контра Арсовска: Парите од продажбата на градската куќа се во буџетот на Градот и нема сигурн да се потрошат на барокни фасади и скапи фонтани

Centar

СДСМ: Парите од продажбата на градската куќа нема да се потрошат на барокни фасади

Канал5

СДСМ: Парите од продажбата на градската куќа се во Буџетот на Градот Скопје

Вечер Прес

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го узурпираше, уништуваше и деградираше Водно

Канал5

СДСМ Скопје: ВМРО ДПМНЕ го узурпираше, уништуваше и деградираше Водно

Centar

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го узурпираше, уништуваше и деградираше Водно

Локално

Frontline

Мицкоски: Кога ќе се има во предвид колку многу се краде од државата па и ЈСП ќе ви кажам дека откако ќе престане тоа, ...

Опсервер - 13.10.2021

Во вчерашната емисија „Клик Плус“ во ТВ21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, истакна дека ако се има во предвид дека институциите се заробени и нефункционални, а се краде и се вршат бизнис интереси, ароганцијата и надменоста на власта ...

Мицкоски: Ако не се краде, ќе има за бесплатен превоз со ЈСП

Скопје инфо

Мицкоски: Откако ќе престане крадењето во државата и ЈСП на граѓаните во Скопје ќе им се даде бесплатен превоз во ЈСП

MakPress

Арсовска: Овие избори не се за политика, овие избори се за нашето Скопје, за нашиот живот!

Курир - 12.10.2021

Овие избори не се за политика. Овие избори се за нашето Скопје, за нашиот живот. Овие избори се за нашето секојдневие, за нашите проблеми и пред се за брзи, квалитетни и сигурни решенија за тие проблеми.

Арсовска: Овие избори не се за политика, овие избори се за нашето Скопје

Press24

Арсовска: Овие избори не се за политика, овие избори се за нашето Скопје, за нашиот живот!

Lider

Мицкоски од Скопје:Најголемиот глас на овие избори е гласот на тивкото мнозинство, чиј глас не се слуша на медиумите, говорниците

Нова ТВ

Арсовска: Овие избори не се за политика, овие избори се за нашето Скопје, за нашиот живот

Нетпрес

Арсовска: На Скопје не му треба политичар со празни ветувања, на Скопје му треба менаџер

Република

Арсовска: Овие избори не се за политика, овие избори се за нашето Скопје, за нашиот живот

Опсервер

Славески: Реални проекти за Скопје, проекти кои значат безбеден и поврзан град

Lider - 12.10.2021

Нашата визија е европска иднина за Скопје. Визија која се базира на три столба – промени, проекти и победи. Да ја промениме ароганцијата со скромност и чесност. Да ги промениме коруптивните навики со отчетност и домаќинско работење.

Славески: Реални проекти за Скопје, проекти кои значат безбеден и поврзан град, град кој ќе создава можности, град кој повторно ќе дише

Нетпрес

Создаваме нова иднина за Скопје – Реални проекти, проекти кои значат безбеден и поврзан град, град кој ќе создава можности, град кој повторно ќе дише

Опсервер

Славески: Создаваме нова иднина за Скопје - Реални проекти, град кој ќе создава можности, град кој повторно ќе дише

MakPress

Обраќање на кандидатката за градоначалник Данела Арсовска на митингот пред Филхармонија

Канал5

Арсовска: Промена е голем збор, тоа значи остварување на големи ветувања, значи се бориме за нови подобри решенија

24Инфо