TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал има план да доминира и идната сезона

Слободен Печат - 14.12.2019

Рафаел Надал 2019 година ја заврши на првото место на АТП ранг листата. Поранешниот колега од шпанската тениска репрезентација, Давид Ферер, изјави дека Надал во наредната година ќе има поинакви приоритети во однос на досегашните.

Сите фаворити ќе играат во Мелбурн, нѐ очекува супер-интересен Австралија опен

Gol.mk - 14.12.2019

Тениските фанови во Австралија добија одлични вести во пресрет на турнирот во Мелбурн во јануари. Сите фаворити за титулата, вклучувајќи ги Рафаел Надал , Новак Ѓоковиќ , Роџер Федерер , Доминик Тием , Данил Медведев, Стефанос Циципас , Александер ...

„Ѓоковиќ е најдобриот во историјата“

TopSport - 14.12.2019

Српскиот тенисер Јанко Типсаревиќ во емисијата „Вечер со Иван Ивановиќ“ ги споредил тенисерите од „големата тројка“ и проговорил околу дилемата кој од нов е најдобриот на сите времиња. „Новак е најдобриот тенисер на сите времиња.

Мареј има една цел во Мелбурн, да одигра меч во пет сета без болки

Gol.mk - 13.12.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе игра на Австралијан Опен турнирот во Мелбурн каде ќе биде меѓу неносителите, а има само една цел пред настапот на големиот турнир. По долга пауза Мареј му се врати на „белиот спорт“, а вели дека успех ќе биде да ...

Мареј: Сакам да играм меч во пет сета, а да немам болки

Спортманија - 13.12.2019

Шкотскиот тенисер има скромна цел пред настапот на првиот гренд-слем во 2020 година. Енди Мареј нема да биде меѓу носителите на Отвореното првенство на Австралија во тенис. Ќе мора уште во првите кола да се сретне со некој од фаворитите, но негова ...