TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Татабања потпиша со Золт Балог за следната сезона

Gol.mk - 15.02.2019

Третопласираната екипа во минатиот унгарски шампионат и противник на Еурофарм Рабоник во групната фаза на ЕХФ Купот, Татабања, обезбеди големо засилување за следната сезона. Имено, Десниот бек на ПИК Сегед, Золт Балог се договори со Татабања и во ...

Кој вели не се сакаат: Билети за Еурофарм во ЕХФ купот се продаваат и во Прилеп

24 Ракомет - 16.02.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвуваат за првиот меч на домашен терен во групната фаза од Купот на ЕХФ, а овој дуел се игра в недела од 19 часот во салата „Боро Чурлевски“ во Битола. Гостува тимот на Татабања од Унгарија.

Грчки судии за Еурофарм Работник

24 Ракомет - 15.02.2019

Грчките судии Константинос Кацикис и Михалис Михаилидис се делегирани да ја делат правдата на натпреварот од второто коло на групата Б на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Татабања од Унгарија. Делегат ќе биде Кристијан Качуц од Австрија.

Кузмановски верува дека Еурофарм Работник ќе слави против Татабања во дуел од ЕХФ Купот

Сител - 15.02.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник во недела ги очекува нов настап на меѓународната сцена. Битолскиот тим пред својата публика во Битола, против Татабања ќе го игра вториот натпревар од групната фаза во ЕХФ купот.

Битолчани оптимисти: Се надеваме на изненадување против Татабања!

Sport 1 - 14.02.2019

Еурофарм Работник се подготвува за дуелот од второто коло во Б-групата на ЕХФ-купот против Татабања, а битолчани се полни со оптимизам пред големиот предизвик. Тренерот на битолската екипа, Ѓорѓе Чираковиќ верува во неговата екипа и се надева дека ...

Чирковиќ: Додека не победиме, ќе бидеме незгоден ривал, а потоа ќе нè сметаат за...

Gol.mk - 14.02.2019

Единствениот ракометен клуб кој ја претставува Македонија во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник , в недела го игра својот прв натпревар пред својата публика во Битола. Во рамки од второто коло во салата „Боро Чурлевски“ ќе гостува тимот на Татабања , а ...

Кузмановски: Со помош на битолската публика Татабања може да падне

Gol.mk - 14.02.2019

Еурофарм Работник в недела за првпат ќе одигра натпревар од групната фаза на ЕХФ Купот пред својата публика во Битола, откако во рамки од второто коло ќе го пречека тимот на Татабања. По поразот од Хановер, битолскиот тим ќе ја има првата шанса за ...

КУЗМАНОВСКИ: Нема да биде лесно, Татабања се двометраши

SportMedia - 14.02.2019

"Квалитетен и искусен тим се, но имаме одлична атмосфера, напорно работиме и со помош на публиката верувам во позитивен резултат", потенцира репрезентативецот во редовите на "фармацевтите".

ЧИРКОВИЌ: Покажавме карактер во Хановер, така треба да биде и во Битола

SportMedia - 14.02.2019

„Момците не беа инфериорни, туку се почитуваа себе си. Тоа е карактерот кој треба да го градиме" – потенцира стратегот на Еурофарм Работник. Еурофарм Работник не се посрамоти на стартното гостување во ЕХФ купот, кај главниот фаворит во групата Б, ...

Кузмановски: Со помош од битолската публика до победа против двометрашите од Татабања

24 Ракомет - 14.02.2019

Еурофарм Работник по поразот од Хановер во првото коло од групната фаза на ЕХФ купот го очекува вториот натпревар. Битолчани на домашен терен ќе се сретнат со незгодната унгарска екипа Татабања во обидот да забележат прва победа.

Жолт Балог си оди од ПИК Сегед, го засилува ривалот на Еурофам Работник

24 Ракомет - 14.02.2019

Десниот бек на ПИК Сегед и на унгарската репрезентација – Жолт Балог, од следната сезона ќе ги брани боите на “вечно третата” Татабања. Шампионот не му понуди нов договор на Балог, а таму веќе има двајца ракометари како Хорхе Македа и Станислав ...

Ракометарите на Еурофарм Работник подготвени за прва ЕХФ победа

Опсервер - 14.02.2019

Ракометарите на РК Еурофарм Работник се подготвени за претстојниот меѓународен натпревар со унгарскиот тим Татабања кој в недела ќе гостува во Битола. Битолските „фармацевти“ денес најавија дека во второто коло од ЕХФ-купот очекуваат победа, а во ...

Чирковиќ: Кога ќе победиме некој од ривалите, тогаш ќе нè сметаат за сериозна екипа

24 Ракомет - 14.02.2019

Тимот на Еурофарм Работник го очекува вториот натпревар од групната фаза во ЕХФ Купот против незгодната унгарска екипа Татабања. По поразот од Хановер во првото, пред “фармацевтите” е вториот предизвик.

ЕХФ Куп: Еурофарм Работник со помош на публиката се надева на добар резултат против Татабања

AKO - 14.02.2019

Во очекување на натпреварот од второто коло на Б групата на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Татабања, денес битолскиот клуб одржа прес-конференција. Зрачи оптимизам од битолскиот табор и покрај квалитетот на унгарскиот претставник.

Ракометарите на Еурофарм Работник подготвени за прва ЕХФ победа

А1 On - 14.02.2019

Ракометарите на РК Еурофарм Работник се подготвени за претстојниот меѓународен натпревар со унгарскиот тим Татабања кој в недела ќе гостува во Битола. Битолските „фармацевти“ денес најавија дека во второто коло од ЕХФ-купот очекуваат победа, а во ...

Оптимизам во Работник: Со битолската публика можеме да ја победиме Татабања

Екипа - 14.02.2019

Ракометарите на Работник се оптимисти дека по добрата игра на гостувањето против Хановер, претстојниот викенд можат да стигнат и до првата победа во Купот на ЕХФ. В недела во Битола гостува унгарскиот претставник Татабања, ривал против кого ...

Еурофарм подготвен: Со битолската публика можеме до изнендување

Тера - 14.02.2019

Еурофарм Работник се подготвува за дуелот од второто коло во Б-групата на ЕХФ-купот против Татабања, а битолчани се полни со оптимизам пред големиот предизвик. Битолчани го играат својот дуел против Татабања во недела со почеток од 19:00 часот.