TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Закани, уцени и местенки не прифаќам и не проаѓаат

Телма - 31.01.2015

Во периодот септември – ноември имав четири средби со Заев, првата на негово барање, а останатите беа поврзани со првата средба, рече премиерот Груевски. Лидерот на СДСМ, рече, бараше итно формирање на техничка влада и информираше дека во соработка ...

Ништо не го спречува Заев да ги објави информациите

Република - 31.01.2015

Во моменти кога „бомбата“ на Заев го постигнува зенитот на вниманието, денеска лидерот на социјалдемократите Зоран Заев, обвинет за “насилство спрема претставници на највисоките државни органи“, наместо да даде објаснување пред гласачите, тој порача ...

Никој не го спречува Заев да ги објави материјалите

Курир - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како четвртоосомничен во полициската акција „Пуч“ се терети за „насилство спрема претставници на највисоките државни органи“. Наместо да и даде конкретен одговор и објаснување на јавноста, тој изјави дека ништо нема да ...

Груевски: Нема да прифатиме местенки, ова е голема штета за угледот на државата

Кајгана - 31.01.2015

Претседателот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, преку закани за објавување на нелегално добиен материјал од странска разузнавачка служба, барал формирање на техничка влада, премиерот Никола Груевски во своето обраќање до нацијата.

Груевски: Не прифаќам закани, уцени и местенки

Н.Македонија - 31.01.2015

Заканите, уцени и местенки не прифаќам и не проаѓаат, а на сите инволвирани јавно им порачувам дека ние не сме Македончиња туку Македонци, порача премиерот Никола Груевки во неговото обраќање во врска со случајот за шпионажа и насилство спрема ...

Груевски - Не прифаќам закани и уцени од Заев

Р.С.Европа - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски во денешното обраќање до јавноста по повод кривичната пријава против лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека лидерот на опозицијата барал формирање на техничка влада заканувајќи му се со снимени телефонски разговори кои може ...

(ВИДЕО) На кого му се заканува Груевски: Ние не сме Македончиња, туку сме Македонци

Бриф - 31.01.2015

При крајот на денешното вонредно обраќање на премиерот Никола Груевски, во кое го обвини лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за шпиунажа и соработка со странска разузнавачка служба, испрати порака: „Ние не сме македончиња, туку сме македонци“.

Груевски: Заев со гордост зборуваше дека соработува со странска разузнавачка служба

Сител - 31.01.2015

Го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост самоувереност и возвишеност ме информира дека странска разузнавачка служба го снабдила со нелегално и противзаконски, противуставно стекнат материјал, делумно монтиран, со цел да оствари ...

Груевски: За сè постојат цврсти докази, Заев добивал информации од странска разузнавачка служба

МКД - 31.01.2015

Заев ме информираше дека од странска разузнавачка служба добил снимени компромитирачки телефонски разговори на највисоки државни функционери, на новинари и на други политичари и со тоа ме уценуваше за формирање техничка влада и предвремени избори.

Груевски: Заев ме уценуваше со материјали од странски служби

Фокус - 31.01.2015

„Првата средба беше на негово барање, а следните неколку беа поврзани со првичната тема. Побара од мене итно формирање техничка влада. Ме извести дека преку странска разузнавачка служба добиле снимени телефонски разговори.

Груевски: Заев со странски разузнавачки служби го прислушкувал државниот врв

Нетпрес - 31.01.2015

Ова е голема штета што и се прави на државата и вистинска штета е што овој човек тоа го прави на овој начин наместо со програма. Ова меѓудругото денеска го изјави премиерот Никола Груевски во своето обраќање до јавноста.

ВИДЕО Груевски си нарача судски процес против Заев

+инфо - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски во вонредното обраќање до јавноста рече дека меѓу септември и октомври минатата година, имал четири средби со лидерот на СДСМ Зоран Заев, од кои првата била иницирана од првиот човек на опозицијата, а другите три се ...

Груевски: Заев ме уценуваше со материјал добиен од странска разузнавачка служба

Пулс24 - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски во своето денешно обраќање до јавноста посочи дека лидерот на СДСМ му потврдил дека прибавил снимени телефонски разговори од странска разузнавачка служба. Како што потенцираше македонскиот премиер, во периодот помеѓу ...

Закани, уцени и местенки не прифаќам!

Вечер Прес - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски пред малку имаше обраќање до граѓаните во кое информираше за денешната акција Пуч. -Во перидот помеѓу септември и ноември, остварив четири средби со Зоран Заев. Првата средба беше негова иницијатива и тој од мене побара ...

Груевски на вонредна прес-конференција: Заев ми призна соработка со странски служби

Сител - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски на прес-конференција во владата ја коментираше псоледната акција „Пуч“ во која осомничен е лидерот на СДСМ Зоран Заев. „Во периодот од септември и ноември 2014 остварив 4 средби со лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Груевски вели дека е спречен пуч, Заев ги повика граѓаните да си ја вратат Македонија!

Фактор - 31.01.2015

Акцијата ПУЧ за премиерот е спречување државен удар, за лидерот на опозицијата, почеток на враќање на слободата. Го гледав и го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост, самоувереност и возвишеност ме информира дека странска ...

Никој не го спречува Заев да ги објави материјалите кои ги добил од странски разузнавачки служби

Press24 - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како четвртоосомничен во полициската акција „Пуч“ се терети за “насилство спрема претставници на највисоките државни органи“. Наместо да и даде конкретен одговор и објаснување на јавноста, тој изјави дека ништо нема да ...

Груевски: Заев гордо зборуваше дека соработува со странска разузнавачка служба

Курир - 31.01.2015

Го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост самоувереност и возвишеност ме информира дека странска разузнавачка служба го снабдила со нелегално и противзаконски, противуставно стекнат материјал, делумно монтиран, со цел да оствари ...

Груевски: Заев ме уценуваше со материјали од странски служби

Тера - 31.01.2015

Заев ме информираше дека од странска разузнавачка служба добил снимени компромитирачки телефонски разговори на највисоки државни функционери, на новинари и на други политичари и со тоа ме уценуваше за формирање техничка влада и предвремени избори.

(ВИДЕО) Груевски го обвини Заев за шпиунажа со странски разузнавачки служби

Бриф - 31.01.2015

Во јавно обраќање до граѓаните, премиерот Никола Груевски, зборувајќи за полициската акција „Пуч“, го обвини лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за соработка и шпиунажа со странски разузнавачки служби.

Груевски и се обрати на нацијата за „ПУЧ “: Заев ме уценуваше имам докази!

Локално - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски на прес конференција соопшти како имал неколку средби со лидерот на СДСМ, Зоран Заев и како бил под уцени. Тоа било причина да стартува истрага која е извесно дека ќе заврши со обвинителен акт.

Заев осомничен во „Пуч“

Глас на Америка - 31.01.2015

Во обраќање до јавноста, премиерот го обвини водачот на опозицијата за соработка со странска разузнавачка служба, а челникот на СДСМ порекна и побара вклучување на меѓународната заедница „Ве повикувам сите да го следите случајот.

Груевски: Заев на директни средби ме уценуваше со материјал добиен од странска разузнавачка служба

Курир - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски во своето денешно обраќање до јавноста посочи дека лидерот на СДСМ му потврдил дека прибавил снимени телефонски разговори од странска разузнавачка служба. Како што потенцираше македонскиот премиер, во периодот помеѓу ...

Политичари, новинари и јавни лица: Кој се бил прислушуван од мрежата на Заев?

Press24 - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски имаше обраќање до граѓаните во кое информираше за денешната акција "Пуч". -Во перидот помеѓу септември и ноември, остварив четири средби со Зоран Заев. Првата средба беше негова иницијатива и тој од мене побара формирање на ...

Никој не го спречува Заев да ги објави материјалите кои ги добил од странски разузнавачки служби

Пулс24 - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како четвртоосомничен во полициската акција „Пуч“ се терети за “насилство спрема претставници на највисоките државни органи“. Наместо да и даде конкретен одговор и објаснување на јавноста, тој изјави дека ништо нема да ...

Груевски: Заев со гордост зборуваше дека соработува со странска разузнавачка служба

Нетпрес - 31.01.2015

Го гледав и го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост, самоувереност и возвишеност ме информира дека странска разузнавачка служба го снабдила со нелегално и противзаконски, противуставно стекнат материјал, делумно монтиран, со цел ...

(Видео) Груевски: Заев ме уценуваше со снимки од странски служби!

Нова ТВ - 31.01.2015

Четири средби при крајот на минатата година имало меѓу лидерот на опозицијата, Зоран Заев, и премиерот Никола Груевски и на нив претседателот на СДСМ му кажал дека има снимки набавени од странски служби и со нив го уценувал премиерот да попушти за ...

Груевски: не прифаќам закани, уцени, ни местенки

Република - 31.01.2015

Денес истражните органи на Република Македонија презедоа законски чекори за кои веќе сте информирани од соодветните институции и медиумите. Чувствувам должност да се обратам пред јавноста и да ја информирам.

(ВИДЕО) Груевски: Заев почна јавно да говори дека поседува материјал, што ја засили заканата кон нас

А1 On - 31.01.2015

Во периодот од септември и ноември 2014 остварив 4 средби со лидерот на СДСМ Зоран Заев. Првата беше на негово барање, а останатите бea поврзани со првата. Тој побара од мене итно формирање на техничка влада и ме информираше дека во соработка со ...

Никој не го спречува Заев да ги објави материјалите кои поседува

Сител - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како четвртоосомничен во полициската акција „Пуч“ се терети за “насилство спрема претставници на највисоките државни органи“. Наместо да и даде конкретен одговор и објаснување на јавноста, тој изјави дека ништо нема да ...

Заев со гордост зборуваше дека соработува со странска разузнавачка служба

Пулс24 - 31.01.2015

Го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост самоувереност и возвишеност ме информира дека странска разузнавачка служба го снабдила со нелегално и противзаконски, противуставно стекнат материјал, делумно монтиран, со цел да оствари ...

Преглед на денот: Груевски тврди дека бил уценуван, Заев ќе ја активира „бомбата“

Фокус - 31.01.2015

На Бихачка беа присутни сите опозициски лидери и поранешни пратеници на СДСМ. Четири лица меѓу кои лидерот на СДСМ, Зоран Заев се осомничени во новата полициска акција „Пуч“, јави утрово МВР, а објавија провладините медиуми.

Груевски: Заев ми потврди дека прибавил снимени телефонски разговори од странска разузнавачка служба

Press24 - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски во своето денешно обраќање до јавноста посочи дека лидерот на СДСМ му потврдил дека прибавил снимени телефонски разговори од странска разузнавачка служба. Како што потенцираше македонскиот премиер, во периодот помеѓу ...

Никој не го спречува Заев да ги објави материјалите кои ги добил од странски разузнавачки служби

Вечер Прес - 31.01.2015

Зоран Заев и покрај тешкото обвинување е на слобода. Така, може уште вечерва, по состанокот на Бихаќка да ги објави пред јавноста материјалите кои му ги дала странската разузнавачка служба.

Груевски: Заев со гордост зборуваше дека соработува со странска разузнавачка служба

Република - 31.01.2015

-Го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост самоувереност и возвишеност ме информира дека странска разузнавачка служба го снабдила со нелегално и противзаконски, противуставно стекнат материјал, делумно монтиран, со цел да оствари ...

Заев го уценувал Груевски со снимени материјали на странски служби

Денешен - 31.01.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска јавно се обрати пред граѓаните на Република Македонија. Во продолжение прочитајте го неговото целосно обраќање. -Денес истражните органи на Република Македонија презедоа ...

Политичари, новинари и јавни лица: Кој се бил прислушуван од мрежата на Заев?

МК News - 01.02.2015

Премиерот Никола Груевски имаше обраќање до граѓаните во кое информираше за денешната акција “Пуч”. -Во перидот помеѓу септември и ноември, остварив четири средби со Зоран Заев. Првата средба беше негова иницијатива и тој од мене побара формирање на ...

Груевски за акцијата „Пуч“: Ќе одговорам на сите прашања

Вест - 31.01.2015

„Зоран Заев побара од мене итно формирање на техничка влада и ме информираше дека во соработка со одредена странска разузнавачка служба прибавил приватни телефонски разговори од целиот државен врв, претседателот, министрите, медиумите.

Никој не го спречува Заев да ги објави материјалите

Нетпрес - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како четвртоосомничен во полициската акција „Пуч“ се терети за „насилство спрема претставници на највисоките државни органи“. Наместо да и даде конкретен одговор и објаснување на јавноста, тој изјави дека ништо нема да ...

Груевски: Заев со гордост зборуваше дека соработува со странска разузнавачка служба

Lider - 31.01.2015

Го гледав и го слушав шефот на македонската опозиција со каква гордост, самоувереност и возвишеност ме информира дека странска разузнавачка служба го снабдила со нелегално и противзаконски, противуставно стекнат материјал, делумно монтиран, со цел ...

Груевски: Заев ми кажа за снимени разговори. Дел беа точни, дел делумно неточни. Судот ќе решел

Либертас - 31.01.2015

Премиерот Никола Груевски на прес-конференција во владата ја коментираше псоледната акција „Пуч“ во која осомничен е лидерот на СДСМ Зоран Заев. „Во периодот од септември и ноември 2014 остварив 4 средби со лидерот на СДСМ Зоран Заев.