TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР не исклучува можност да повика други лица на распит поврзани со објавените снимени разговори

Сител - 30.06.2020

Најповикана институција согласно Законот за кривична постапка за водење кривични истраги е Јавното обвинителство. Во случаите со објавените прислушкувани разговори, сепак тоа не постапува, туку јавно го повика МВР и Управата за финансиска полиција ...

Чулев: Не сум на пратеничка листа па да го кршам законот со користење на службено возило

Мета - 30.06.2020

По објавувањето на фотографии од министерот за внатрешни работи работи, Наќе Чулев, кој на средби со граѓаните заминал со службеното возило и полициска придружба на две други возила, во јавноста беа изнесени информации дека со тоа го прекршил ...

(ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО) Наќе Чулев пие кафе во Кочани со кандидатот за пратеник Миле Лефков и не почитува мерки

iPortal - 30.06.2020

Првиот полицаец, тој што требаше да биде пример како треба сите да се однесуваме, денеска лабаво си пие кафенце во кафич во Кочани во друштво со кандидатот за пратеник Миле Лефков. Покрај тоа што е прв полицаец, тој изгледа секаде е прв и на терен ...

Чулев не почитува мерки, активисти на СДСМ го потсетуваат и му подаваат заштитна маска

Frontline - 30.06.2020

Министерот за внатерешни работи од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Наќе Чулев, заприметен е во кафуле во Кочани со кандидатот за пратеник Миле Лефков. Како што може да се примети од фотографиите, Чулев не носи заштитна маска додека е во друштво со својот ...

Чулев: За новообјавените снимки никој не е повикан во МВР, но следиме

ММС - 30.06.2020

По објавувањето на серија аудио и видео снимки на кои наводно се гледа или се слушаат челници на политички партии, партиски и владини функционери, министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кажа дека до сега на разговор во полицијата е повикан само ...

Чулев: Службената белешка за Ден Дончев полицијата ќе ја достави до Јавното обвинителство за гонење на организиран ...

Опсервер - 30.06.2020

Штип, 30 јуни 2020 () – По разговорот со Ден Дончев, за снимката на која се појави и се гледа како тој става пари во ташна, полицијата веќе има изготвена службена белешка, која во текот на денешниот ден ќе биде доставена до ОЈО за гонење на ...

Министерот Чулев во посета на СВР-Штип

Опсервер - 30.06.2020

Штип, 30 јуни 2020 () – Организирање мирни, фер, демократски и безбедни избори, беше во фокусот на разговорите на денешната средба на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев со раководството на СВР-Штип.

Чулев на онлајн состанок на Регионалниот форум на министри за внатрешни работи и безбедност на Регионалната иницијатива ...

Курир - 30.06.2020

Денес земав учествуво на онлајн состанок на Регионалниот форум на министри за внатрешни работи и безбедност на Регионалната иницијатива за миграции, азил и бегалци (МАРРИ) организиран во рамки на претседателството на Република Косово, објави ...

Наќе Чулев: Намалување на бројот на запалени возила во Штип пред избори

Фактор - 30.06.2020

Штип во последно време е познат и по огромниот број на запалени возила од непознати сторители, а министерот за внатрешни работи Наќе Чулев при денешната посета на овој град рече дека оваа тенденција се намалува пред парламентарните избори на 15 јули.

Чулев на регионалниот форум на министри за внатрешни работи и безбедност (МАРРИ)

24Инфо - 30.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска преку webex апликацијата учествуваше на состанок на Регионалниот форум на министри за внатрешни работи и безбедност на Регионалната иницијатива за миграции, азил и бегалци (МАРРИ) организиран во ...

Петровска: Недозволиво е да ги злоупотребувате државните ресурси за партиски цели

24Инфо - 30.06.2020

Славјанка Петровска, заменик министерката за внатрешни работи вели дека е недозволиво е да ги злоупотребувате државните ресурси за партиски цели. Таа вака ја коментира одлуката на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на партиска средба да се ...

Министерот Чулев денеска ќе го посети Секторот за внатрешни работи во Штип

Курир - 30.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска (30.06), во рамки на своите работни активности, ќе го посети Секторот за внатрешни работи во Штип и Одделението за внатрешни работи во Кочани и ќе оствари работен состанок со раководството.

Чулев „уловен“ со службено возило на средба со граѓани во Долно Лисиче

360 степени - 29.06.2020

На фотографиите од настанот може да се забележат симболи на ВМРО-ДПМНЕ, наспроти тврдењата дека Чулев присуствувал таму како министер и дека собирот не е во рамки на предизборната кампања Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вечерва, во екот на ...

Контраспин: „Храбрејќи ги колегите“, Чулев МВР го претвора во „МВРО-ВМРО“

Мета - 29.06.2020

Доколку инспектори од МВР, „охрабрени“ од Чулев, започнат со повикување или приведување во текот на избoрната кампања сами, без ОЈО, на политичари од главните партии, тоа ќе значи директно вмешување на МВР во изборниот процес, по теркот на ...

Наќе Чулев на партиска трибина со возила од МВР

Нова ТВ - 29.06.2020

Граѓаните регистрираа нова злоупотреба на државните ресурси за партсики цели. Според очевидци вечерва техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев на партиска трибина на ВМРО ДПМНЕ во Горно Лисиче пристигна со две службени возила од МВР, Ауди ...

ФОТО: Наќе Чулев на партиска трибина со возила од МВР

Либертас - 29.06.2020

Користењето на државните ресурси во партиски цели е забрането согласно законот за ...

Чулев со службени возила на МВР на партиски настан на ВМРО-ДПМНЕ во Горно Лисиче

CivilMedia - 29.06.2020

Мониторинг тимот на ЦИВИЛ известува дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев со две службени возила на партиски настан на ВМРО-ДПМНЕ во Горно Лисиче, на промоција на кандидати за пратеници.

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Република - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска оствари работна средба со граѓаните од Шуто Оризари на која ги информираше дека МВР ги презема сите неопходни мерки со цел да спречи активности со кои ќе се врши влијание и поткуп на гласачите.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања, граѓаните да пријават изборни нерегуларности

Press24 - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања, граѓаните да пријават изборни нерегуларности

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било ...

Чулев и Деркоски со порака дека ќе бидат санкционирани сите активности насочени кон каква било форма на притисок и ...

Слободен Печат - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања, граѓаните да пријават изборни нерегуларности

Скопје инфо - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичарите да водат фер и демократска кампања, граѓаните да пријават изборни нерегуларности

24Инфо - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Од регуларноста на изборите ќе зависи легитимитетот на идната влада

+инфо - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања, граѓаните да пријават изборни нерегуларности

Канал5 - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Од регуларноста на изборите ќе зависи легитимитетот на идната влада

Вечер Прес - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања, ГРАЃАНИТЕ ДА ПРИЈАВУВААТ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Вечер - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања, граѓаните да пријават изборни нерегуларности

iPortal - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Да внимаваме сите во овој изборен циклус како се однесуваме, да обезбедиме фер и транспарентен процес

Локално - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Европскиот пат е директно условен од регуларноста на овие избори

Нетпрес - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Политичките чинители да водат фер и демократска кампања

МКД - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Чулев-Деркоски: Овие избори се клуч за влез на европската врата

Независен - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

Средба Чулев - Деркоски: Секој обид за нарушување на изборниот процес да биде пријавен во МВР

MakPress - 29.06.2020

Политичките чинители да ги почитуваат законите, да водат фер и демократска кампања, а граѓаните до Министерството за внатрешни работи да пријават секоја активност насочена кон кршење на избирачкото право или каква било нерегуларност.

(ВИДЕО) Досега само Дончев бил во полиција за снимките, тврди Чулев – охрабрува да се повикува секој за кого има ...

Либертас - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека, според неговите информации, освен Ден Дончев, досега никој друг не добил покана од полицијата во врска со објавените снимки на интернет.

Чулев објасни зошто неговото семејство е во министерската вила во Охрид

Макфакс - 29.06.2020

Вилата на Министерството за внатрешни работи во Охрид, која функционерите во министерството ја користат за службени потреби, изминативе денови е престојувалиште за семејството на техничкиот министер, Наќе Чулев.

Чулев објасни зошто неговото семјество е во министерската вила во Охрид

Вечер - 29.06.2020

Вилата на Министерството за внатрешни работи во Охрид, која функционерите во министерството ја користат за службени потреби, изминативе денови е престојувалиште за семејството на техничкиот министер, Наќе Чулев.

Се изготвува извештај од распитот на Ден Дончев, ќе биде доставен до ОЈО

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до ...

Се изготвува ИЗВЕШТАЈ ОД РАСПИТОТ НА ДЕН ДОНЧЕВ - Ќе биде доставен до Обвинителство

Вечер - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Се изготвува извештај од распитот на Ден Дончев, ќе биде доставен до ОЈО

24Инфо - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Извештајот од распитот на Ден Дончев се изготвува, ќе биде доставен до ОЈО, најави Чулев

МКД - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Се изготвува извештај од распитот на Ден Дончев, ќе биде доставен до ОЈО

Канал5 - 29.06.2020

Ден Дончев беше повикан како поранешен функционер во Владата. Беше извршен разговор со него со цел добивање податоци и информации во врска со објавените снимки на кои се гледа како тој зема финансиски средства.

Се изготвува извештај од распитот на Ден Дончев, ќе биде доставен до ОЈО

Сител - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Се изготвува извештај од распитот на Ден Дончев, ќе биде доставен до ОЈО

Слободен Печат - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Чулев: Се изготвува извештај од распитот на Ден Дончев, ќе биде доставен до ОЈО

Press24 - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Чулев објасни зошто неговото семејство е во министерската вила во Охрид

MTM - 29.06.2020

Вилата на Министерството за внатрешни работи во Охрид, која функционерите во министерството ја користат за службени потреби, изминативе денови е престојувалиште за семејството на техничкиот министер, Наќе Чулев.

Извештај од распитот на Ден Дончев ќе биде доставен до ЈО, вели Чулев

MakPress - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција соопшти дека во моментов се изготвува соодветна службена белешка, односно извештај за Ден Дончев кој во текот на денешниот или утрешниот ден ќе биде доставен до Основното јавно ...

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Press24 - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Наќе Чулев денес на 29.06.2020 оствари средба со граѓаните од Шуто Оризари со претставници на ромските организации заради промоција на изборен спот и постери.

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Нетпрес - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Наќе Чулев денес на 29.06.2020 оствари средба со граѓаните од Шуто Оризари со претставници на ромските организации заради промоција на изборен спот и постери.

Чулев: МВР во соработка со ДИК и ОБСЕ најригорозно ќе го санкционира поткупот на гласови

Вечер - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Наќе Чулев денес на 29.06.2020 оствари средба со граѓаните од Шуто Оризари со претставници на ромските организации заради промоција на изборен спот и постери.

Заедничка прес конференција на министерот за внатрешни работи Чулев и претседателот на Државната изборна комисија, ...

Магазин - 29.06.2020

“На 15 – ти јули оваа година се одржуваат предвремените парламентарни избори на кои граѓаните имаат можност да гласаат, односно да го искористам своето уставно загарантирано право. Ова меѓу другото го истакна денес министерот за внатрешни работи ...