TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Валенсија откина бод од Атлетико во возбудливо дерби на „Местаља“

Gol.mk - 14.02.2020

Возбудливо дерби се одигра на „Местаља“ на кое Валенсија и Атлетико Мадрид постигнаа по два гола и ги поделија бодовите (2-2). Гостите од престолнината на двапати имаа предност, но „лилјаците“ покажаа карактер и ја израдуваа публиката со бод.

Атлетико два пати водеше, но освои само бод против Валенсија (Видео)

Дерби - 14.02.2020

Атлетико Мадрид два пати водеше против Валенсија, но на крајот освои само бод (2:2) на гостувањето на „Месталја“ кое беше важно и за двете екипи поради отворената борба за место кое води во Лигата на шампионите. Љоренте го отвори резултатот во 15.

Валенсија и Атлетико Мадрид ремизираа во трилер натпревар (ВИДЕО)

Екипа - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид одиграа неверојатен натпревар на „Месталја“ кој на крајот заврши без победник 2-2 како увертира за 24. коло во шпанската Ла лига. Во еден натпревар со многу шанси на двете страни и убав фудбал на крајот најреален беше ...

Валенсија и Атлетико Мадрид со возбудливо реми на „Месталја“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид одиграа 2-2 во рамки на 24.коло во Ла Лига. Гостите од Мадрид два пати водеа, но „лилјаците“ два пати израмнуваа, а имаа и добра шанса да победат доколку Кевин Гамеро беше малку поприсебен.

Четири гола на „Местаља“ во возбудлив натпревар меѓу Валенсија и Атлетико Мадрид

СуперСпорт - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид со натпревар на „Местаља“ го отворија 24. коло од шпанската Ла Лига. Натпреварот кој изобилуваше со доста возбудливи моменти на крај заврши без победник со конечен резултат, 2:2. Маркос Љоренте уште во 15.

(ВИДЕО) Атлетико Мадрид двапати испушти водство кај Валенсија

Нетпрес - 15.02.2020

Фудбалерите на Валенсија и Атлетико Мадрид ремизираа во петокот вечерта 2:2 во првиот натпревар во рамките на 24-то коло од шпанското првенство. Госите од Мадрид двапат беа во водство со головите на Маркос Љоренте во 15 и Томас Парлеи во 43 минута, ...

Атлетико водеше двапати, Валенсија извади бод (ВИДЕО)

SportMedia - 14.02.2020

Атлетико не успеа да ги освои трите бода на гостувањето кај Валенсија во дербито на 24. коло на шпанската Ла Лига. Иако двапати беа во водство, мадриѓани на крајот добија само бод играјќи нерешено – 2:2.

Валенсија и Атлетико со возбудливо реми на „Месталја“ (видео)

TopSport - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид го отворија 24. коло во шпанската Ла лига со интересно 2:2 реми на „Месталја“ во меч во кој гостите двапати поведуваа, но на крајот тоа не беше доволно да се освојат три поени и го забележуваат дури 10-тото реми оваа ...

Ниту Јорганџиите не ја освоија „Месталја“ (видео)

Спортманија - 14.02.2020

Валенсија сезонава е без пораз во сите 13 првенствени меча на домашен терен Стартот на 24-тото коло во Ла Лига се одбележа со ремито од 2-2 меѓу Валенсија и Атлетико Мадрид. Лилјаците и во 13-от овосезонски меч на домашен терен останаа непоразени, ...

Валенсија и Атлетико ќе се сретнат во „европска битка“ за ЛШ

Gol.mk - 14.02.2020

Валенсија вечерва го дочекува Атлетико Мадрид на „Местаља“, на отворањето од 23 коло во шпанската Примера . Средбата ќе биде една од клучните во битката за последното место во Лигата на шампионите идната година.

Валенсија и Атлетико со возбудливо реми на „Месталја“ (видео)

Макфакс - 15.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид го отворија 24. коло во шпанската Ла лига со интересно 2:2 реми на „Месталја“ во меч во кој гостите двапати поведуваа, но на крајот тоа не беше доволно да се освојат три поени и го забележуваат дури 10-тото реми оваа ...

Без победник на „Местаља“

Сител - 15.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид го отворија 24. коло во шпанската Ла лига со интересно 2:2 реми на „Месталја“ во меч во кој гостите двапати поведуваа, но на крајот тоа не беше доволно да се освојат три поени и го забележуваат дури 10-тото реми оваа ...