TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паника во шопинг центар во Атланта, некој пука ВИДЕО

+инфо - 14.12.2019

На социјалните мрежи се врти снимка наводно снимена пред неколку часа во шопинг центар во Атланта. На снимката се слуша пукање и се гледа како луѓе бегаат испаничени. Локалната полиција потврдила дека имало пукање и велат дека станува збор за ...

ИНЦИДЕНТ ВО АТЛАНТА: Пукање во трговски центар, едно лице рането (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.12.2019

Според првите информации, напаѓачот и жртвата се познавале. Едно лице е рането во пукање во шопинг-центарот „Камберленд мол“ во Атланта, пренесува американската телевизија „Фокс“. Пукањето се случило пред неколку часа, а полицијата соопшти дека ...

Пукање во шопинг центар во Атланта

Република - 14.12.2019

На социјалните мрежи се врти снимка наводно снимена пред неколку часа во шопинг центар во Атланта. На снимката се слуша пукање и се гледа како луѓе бегаат во паника. Локалната полиција потврдила дека имало пукање и велат дека станува збор за ...