TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ретко видлива утринска глетка: Парче комета го осветли небото над Шпанија и Португалија/видео

Вечер Прес - 19.05.2024

Блескав фрагмент од комета синоќа го осветли небото над делови од Шпанија и Португалија, објави Европската вселенска агенција (ESA). Во неделата наутро, X платформата на ESA сподели видео од „многу светол метеор“ на небото над западниот шпански град ...

Фрагмент од комета го осветли небото над Шпанија и Португалија „како на филм“

Слободен Печат - 19.05.2024

Фрагмент од комета го осветли небото над делови од Шпанија и Португалија доцна во саботата, соопшти Европската вселенска агенција (ESA), при што еден жител на Лисабон опиша дека глетката била „како на филм“, пренесува „ Reuters “.

ВИДЕО| Фрагмент од комета го осветли небото над Шпанија и Португалија

Нетпрес - 19.05.2024

Блескав фрагмент од комета ненадејно го осветли небото над делови од Шпанија и Португалија доцна во саботата, соопшти Европската вселенска агенција (ESA), а жител на Лисабон им кажа на новинарите дека поради глетката „се чувствувал како во филм“.

Метеор го осветли небото над Португалија

ТВ21 - 19.05.2024

Метеор во саботата доцна навечер донесе спектакуларна глетка на небото над Португалија. Видео снимано од камера на автомобил го покажува овој феномен, и од темно, небото веднаш се претвори во светло, предизвикувајќи воодушевувања кај оние кои беа во ...

[ВИДЕО] Метеор го осветли небото над Шпанија и Португалија: Целото небо сјаеше во небо сина боја

Точка - 19.05.2024

Небото над Португалија и Шпанија вчера доцна навечер го осветли, наводно, метеор. Овој настан ги навел сведоците да ги преплават социјалните мрежи со видеоснимки од спектакуларната сина огнена кугла.

Необична појава на небото ги импресионира присутните! Сè стана сино: Надлежните се огласија итно (ВИДЕО)

Во Центар - 19.05.2024

Метеор наводно го осветлил небото над Португалија и Шпанија доцна вечерта во саботата. Овој настан ги инспирираше корисниците на социјалните мрежи, а видеа од спектакуларната сина огнена топка почнаа да кружат.

ВИДЕО| Фрагмент од комета го осветли небото над Шпанија и Португалија

365 - 19.05.2024

Блескав фрагмент од комета ненадејно го осветли небото над делови од Шпанија и Португалија доцна во саботата, соопшти Европската вселенска агенција (ESA), а жител на Лисабон им кажа на новинарите дека поради глетката „се чувствувал како во филм“.

ВИДЕО| Фрагмент од комета го осветли небото над Шпанија и Португалија

Пулс24 - 19.05.2024

Блескав фрагмент од комета ненадејно го осветли небото над делови од Шпанија и Португалија доцна во саботата, соопшти Европската вселенска агенција (ESA), а жител на Лисабон им кажа на новинарите дека поради глетката „се чувствувал како во филм“.

Фрагмент од комета го осветли небото над Шпанија и Португалија (видео)

Независен - 19.05.2024

Блескав фрагмент од комета синоќа ненадејно го осветли небото над делови од Шпанија и Португалија, соопшти Европската вселенска агенција (ESA), а човек од Лисабон им кажа на новинарите дека глетката направила да „се чувствувал како филм“.